Androidowe Okazje, czyli przeceny w Google Play #73

Do wiosny coraz bliżej, a jeżeli wierzyć prognozom, już niedługo za naszymi oknami pojawi się słoneczko, natomiast na pasach zieleni zaczną rosnąć kolorowe kwiatki. Cóż, szczerze mówiąc, trochę będziemy za tą zimą tęsknić. Dlaczego? Bo dzięki niej człowiek ma więcej czasu na grę na smartfonie. A biorąc pod uwagę, jakie obniżki przygotowali producenci w Google Play, aż żal z nich nie skorzystać! Zresztą, nie ma co operować ogólnikami – przeczytajcie kolejny odcinek Androidowych Okazji, a sami dowiecie się, jakie apki można pobrać obecnie po okazyjnej cenie.

Carcassonne

Na dobry początek – mobilna wersja znanej „planszówki”, dzięki której można bardzo skutecznie zabić czas. W przypadku produkcji Carcassonne nie mamy do czynienia z potworami, rycerzami i innymi tego typu postaciami, natomiast naszym zadaniem jest układanie z innymi przeciwnikami swego rodzaju mapy i zajmowanie w pełni zabudowanych miejscówek.

Dzięki smartfonowej edycji nie musimy wydawać pieniędzy na „podstawkę” gry oraz jej dodatki. Za jednym pobraniem uzyskujemy dostęp do wszystkiego, a więc jest to spora oszczędność, biorąc pod uwagę, iż na tradycyjną wersję Carcassonne trzeba wydać trzycyfrową sumę pieniędzy.

Androidowe Carcassonne umożliwia nam grę z komputerem, z najbliższymi przy pomocy jednego urządzenia oraz w trybie Multiplayer Online. O dziwo, w tym ostatnim nie ma problemu z doborem przeciwników i to prawie o każdej porze dnia i nocy.

Szczegółowe zasady rozgrywki można znaleźć w internecie, tak więc każdy z Was, kto będzie chciał się zagłębić w tajniki Carcassonne, otrzyma taką możliwość. Oczywiście, instrukcja jest dostępna również w samej grze, ale nie jest ona jakaś wyjątkowo rozbudowana i  szczerze mówiąc, nie odpowiada na wszystkie, nawet te najbardziej podstawowe, pytania.

Carcassonne zostało przecenione o 60 procent. W chwili obecnej można pobrać tę grę na smartfona za zaledwie 5 złotych. Pobierz Carcassonne za 5,00 PLN w Google Play.

Alien Shooter

Tego tytułu z pewnością nikomu z Was przedstawiać nie trzeba. Alien Shooter to klasyk wśród strzelanek, który z pewnością doskonale kojarzycie. Jeżeli jednak uważacie, że współczesne komputery to nie miejsce dla tego typu „perełek”, być może skusicie się na wersję mobilną.

Mobilny remake opisywanej gierki nie różni się wiele od swojego pierwowzoru. Poprawiona została nieco oprawa graficzna, ale są to raczej dość kosmetyczne zmiany, które zauważą głównie najbardziej spostrzegawczy i wybredni gracze. Co do samej rozgrywki, tutaj także nic nie uległo większym poprawkom. Cały czas zadaniem głównym jest zabijanie kosmitów i walka o przetrwanie.

Do ukończenia mamy w Alien Shooter blisko dziesięć misji. Każda z nich jest dość długa, tak więc bez problemu będziecie musieli poświęcić jej znacznie dłużej niż przysłowiowe pięć minut.

Na co dzień w Google Play Alien Shooter kosztuje około 20 złotych. Obecnie apka przeceniona została na 4 złote i 58 groszy. Pobierz Alien Shooter za 4,58 PLN w Google Play.

The Witcher Adventure Game

The Witcher Adventure Game to nic innego jak mobilna wersja wiedźmińskiej przygodówki, którą znaleźć możecie w sklepach w dziale z grami planszowymi. Dzięki tej naprawdę dobrze zrealizowanej apce staniecie przed szansą wzięcia udziału w jedynej w swoim rodzaju wędrówce, gdzie liczy się nie tylko umiejętność kombinowania, lecz również nieco szczęścia.

Do wyboru mamy w grze czterech bohaterów. Każdy z nich charakteryzuje się innymi zdolnościami, na przykład, Triss Merigold to znawczyni magii, a Geralt znakomicie sprawdza się w walce wręcz. Ogólnie rzecz biorąc, żaden fan książek Sapkowskiego nie powinien w tym przypadku mieć powodów do narzekań. Oczywiście, najwięksi miłośnicy dostrzegają w The Witcher Adventure Game pewne błędy czy niespójności, ale „przeciętniakowi” nie będą one w niczym przeszkadzały.

W przeciwieństwie do zwykłej wersji The Witcher Adventure Game w tej mobilnej możemy grać również solo. Wiadomo, że najlepiej sprawdza się w praktyce tryb wieloosobowy, jednak i tak śmiało można traktować Single’a jako trening lub po prostu nieco mniej wymagające wyzwanie (co nie oznacza, że łatwe!).

Nie można mieć do wiedźmińskiej produkcji żadnego „ale” zarówno w kwestii grafiki, jak i dźwięków. Na ekranie dzieło Polaków prezentuje się nienagannie i zdecydowanie zasługuje na szkolną piątkę.

Prawdopodobnie tylko do końca dnia The Witcher Adventure Game kosztuje 12 złotych. To o 33 procent mniej, niż do tej pory. Pobierz The Witcher Adventure Game za 12,00 PLN w Google Play.

Back to Bed

Zdarza Wam się lunatykować? Nawet jeżeli nie odpowiedzieliście na to pytanie twierdząco, prawdopodobnie znajdziecie coś godnego uwagi w produkcji Back to Bed. Mimo że jest to gra o dość minimalistycznym wyglądzie, potrafi sprawić problem nawet tym osobom, które nie mają na co dzień problemów z główkowaniem.

Bohaterem Back to Bed jest lunatyk. Musimy pomóc mu w dostaniu się do łóżka, a robimy to za sprawą jego spersonifikowanej podświadomości. Zazwyczaj nasza rola ogranicza się do zmiany kierunku chodu głównej postaci, do czego używa się… gigantycznych jabłek. Niby wydaje się to proste, lecz prawda jest taka, że niekoniecznie wszystkie plansze można ukończyć w kilka sekund.

Największą zaletą Back to Bed jest nie tylko oryginalna rozgrywka. Na pochwałę zasługuje w tym przypadku również grafika, która wygląda abstrakcyjnie jak świat ludzkich snów.

Przecena w przypadku Back to Bed jest niewielka, jednak i tak zdecydowanie warto się przy niej zatrzymać. Pobierz Back to Bed za 10,33 PLN w Google Play.

No, cóż, chyba już wiecie, co chcemy Wam napisać. Dokładnie tak, na dzisiaj to już wszystko, co przygotowaliśmy. Jeżeli macie do nas jakieś uwagi, pretensje i tym podobne, piszcie śmiało. Funkcja pisania komentarzy nie gryzie! :)

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button