Androidowe Okazje, czyli przeceny w Google Play #59

Hej, witajcie w prawie okrągłym odcinku Androidowych Okazji. Na wstępie mamy do Was pytanie – wiecie czym jest Black Friday, czyi po naszemu Czarny Piątek? Nie, nie jest to żaden dzień, w którym każdy musi chodzić ubrany na ciemno. To po prostu dla Amerykanów jeden z dni związanych ze świętem dziękczynienia. Dla nas istotne jest jednak to, że tego dnia – a tak naprawdę to przez cały weekend – na Zachodzie ma miejsce ogromna liczba przecen. I właśnie dzięki temu nasze dzisiejsze zestawienie będzie nieco bogatsze od pozostałych. Gotowi? W takim razie już nie przedłużajmy i zaczynajmy.

The Banner Saga

Mimo że ta gra zadebiutowała na urządzeniach z Androidem dopiero tydzień temu, z okazji Black Friday przeceniona została aż o pięćdziesiąt procent. Niestety, jej cena wciąż wynosi prawie siedemnaście złotych. Tym razem jednak naprawdę warto tyle wydać. W końcu to nowość i to taka, która może pochwalić się bardzo oryginalną rozgrywką.

Akcja gry The Banner Saga rozgrywa się w świecie mitologii nordyckiej. Nasze zadanie polega głównie na kierowaniu losami pewnej grupy osób, która postanawia uciec od wioski, gdzie prawdopodobnie ma mieć miejsce całkowita czystka ludzkich istot. I choć na pierwszy rzut oka opisywane dzieło wydaje się być czymś w rodzaju klasycznej przygodówki, to nic innego jak… strategia.

Wątek fabularny jest bardzo istotnym elementem  The Banner Saga, dlatego też spędzając czas z tą produkcją możemy naprawdę przejąć się losami bohaterów, a nawet w pewien sposób się z nimi zżyć. Cała zabawa polega nie tylko na wygrywaniu pojedynków z napotkanymi wrogami (wszystko to w systemie turowym), lecz również wymaga od nas podejmowania prawidłowych decyzji w trudnych sytuacjach.

Jeżeli spojrzycie na screen z tej gry, na pewno zakochacie się w wyglądzie The Banner Saga od pierwszego wejrzenia. Wirtualni ludzie i otaczający ich świat prezentują się tutaj wyjątkowo dobrze i klimatycznie. Pewnie gdyby cena była niższa, na pobranie tej gierki zdecydowałoby się całkiem sporo osób. Pobierz The Banner Saga za 16,99 PLN w Google Play.

Republique

Skradanki to Wasza specjalność? Jeżeli tak, nie możecie w tym tygodniu przejść obojętnie obok przecenionej produkcji mobilnej o nazwie Republique, która – co tu wiele pisać – jest swego rodzaju połączeniem gry z wirtualnym serialem sensacyjnym.

Główną bohaterką opisywanej gry jest kobieta, a raczej młoda dziewczyna, imieniem Hope, czyli… Nadzieja. Pewnego dnia budzi się ona w nieznanym sobie miejscu, gdzie – jak się okazuje – jest non-stop obserwowana przez ludzi z rządu. Ten ostatni natomiast składa się z samych tyranów, którzy za wszelką cenę chcą kierować każdym ruchem obywatela.

Z pomocą wspomnianej przedstawicielce płci pięknej przychodzi zdolny haker. Najpierw pomaga bohaterce wydostać się z jednego pokoju, a później również robi wszystko, co w jego mocy, aby kobieta mogła brnąć przed siebie, nie zawracając sobie głowy technicznymi sprawami. Oczywiście, to nie nam przychodzi „hackować”. My musimy „jedynie” zbierać przydatne przedmioty i skradać się przed szukającymi nas strażnikami.

Gierka posiada naprawdę świetną grafikę i ścieżkę dźwiękową. Szkoda tylko, że decydując się na jej zakup, możemy zagrać tylko w jeden epizod. Za kolejne musimy dodatkowo płacić i – co gorsza – dwa z nich jeszcze nie zostały opublikowane, a więc na razie nie możecie spodziewać się końca tej intrygującej historii.

Republique kosztowało niedawno ponad 15 złotych. Teraz jest dostępna za symboliczną liczbę 6,66 PLN. Pobierz Republique za 6,66 PLN w Google Play

Call of Duty: Strike Team

Niektórzy twierdzą, że w FPS-y gra się na tabletach i smartfonach beznadziejne. Jeżeli  jednak nie podzielacie ich opinii, sprawdźcie produkcję Call of Duty: Strike Team, której cena została przeceniona z niecałych 24 złotych do 13,33 PLN.

Jak na pewno każdy z Was się domyślił, w opisywanej strzelance wcielamy się w postać dowódcy amerykańskich sił zbrojnych. Celem numer jeden jest eliminować członków „nieznanego wroga”, którzy zaatakowali nasz kraj i pozbawili życia niewinnych osób. Do naszej dyspozycji oddano w tym przypadku dwa tryby zabawy – Survival oraz Kampanię. W tym pierwszym po prostu staramy się przetrwać tak długo, jak to możliwe, natomiast ten drugi daje nam okazję do wypełnienia wielu misji okraszonych ciekawą fabułą.

Ogromną zaletą Call of Duty: Strike Team jest fakt, że możemy tutaj zmieniać kamerkę, która pozwala nam na bieżąco śledzić akcję. Jeżeli nie podoba nam się tryb pierwszoosobowy możemy skorzystać z trzecioosobowego. Początkowo wydaje się całkowicie bezsensowny, ale zdecydowanie da się do niego przywyknąć.

Grafika i dźwięki zastosowane w opisywanym CoD-ie nie pozostawiają wiele do życzenia. Kiedyś takich gier nie mogliśmy spodziewać się na PC-ach, a teraz są dostępne na przenośnych urządzeniach. Piękne, prawda? Pobierz Call of Duty: Strike Team za 13,33 PLN w Google Play.

Out There

Warto czasem pobujać w obłokach, dlatego postanowiliśmy dać Wam znać również i o wyprzedaży astronomicznego tytułu Out There. Na co dzień kosztuje prawie 15 złotych, natomiast teraz dostępny jest już za 7,48 PLN. A to naprawdę wyjątkowa okazja!

Zacznijmy od początku. W opisywanym tytule staramy się przetrwać w kosmosie, będąc zdanym tylko i wyłącznie na siebie. Nie mamy tutaj do dyspozycji członków załogi, specjalistów w różnych dziedzinach oraz innych tego typu osób. Co to dla nas oznacza? Głównie to, że cały czas musimy starać się zdobywać dla nas tlen, paliwo oraz inne rzeczy niezbędne do życia, a jeśli popełnimy błąd, będziemy musieli pogodzić się z porażką.

Out There na ekranie zarówno małym, jak i nieco większym prezentuje się naprawdę świetnie. Mobilna przestrzeń kosmiczna pełna planet i kolorowych obiektów potrafi bardzo pozytywnie wpłynąć na nasze odczucia. I sprawia, że w ogóle nie mamy ochoty wyłączać tej produkcji. Czyli co, mówiąc wprost – polecamy zagrać! Pobierz Out There za 7,48 PLN w Google Play.

Thomas Was Alone

Na koniec coś dla miłośników platformówek. Ci, co należą do miłośników minimalistycznych rozwiązań, na pewno przy tytule Thomas Was Alone zatrzymają się na dłużej, niż przysłowiowe pięć minut.

W Thomas Was Alone kierujemy poczynaniami pewnej figury geometrycznej, którą mamy sobie wyobrażać jako człowieka. Sprawa jest niby całkiem prosta, bowiem wszystko sprowadza się do omijania przeszkód i docierania do mety konkretnej planszy. Przygotowane przez autora gry plansze potrafią jednak przysporzyć całkiem sporych problemów.

Ponad 100 poziomów osadzonych w bardzo klimatycznym, kanciastym świecie to naprawdę znakomita sprawa! Nie można powiedzieć, że Thomas Was Alone słabo się prezentuje czy posiada nieciekawy soundtrack. Wszystko w tym przypadku jak najbardziej jest na swoim miejscu i zdecydowanie jest godne pochwały. Pobierz Thomas Was Alone za 8,37 PLN w Google Play.

Niestety, nasi Mili, na dzisiaj to już wszystko. Czy w tym tygodniu udało nam się trafić w Wasze gusta? Jakie gry zdecydowaliście się pobrać? Na odpowiedzi na wszystkie te pytania czekamy w komentarzach. Opcja ich dodawania naprawdę działa, więc czasem z niej skorzystajcie! :)

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button