Android zaczyna gonić iOS-a, lecz iPad wciąż pozostaje liderem

Tablety stają się coraz popularniejsze na całym świecie. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że w ostatnim czasie zaczęły stawać się modne za sprawą celebrytów i polityków. Z ostatnich danych zamieszczonych przez firmę badawczą Strategy Analytics jasno wynika, że liczba użytkowników tabletów rośnie w zawrotnym tempie i tylko w IV kwartale ubiegłego roku poszerzyła się o blisko 27 milionów!

Jak czytamy w raporcie przygotowanym przez Strategy Analytics, liczba sprzedawanych tabletów w IV kwartale wzrosła na całym globie o prawie 150 procent w porównaniu danymi zamieszczonymi po analogicznym okresie w ubiegłym roku. Liczby mówią więc same za siebie – jesteśmy świadkami prawdziwej tabletomanii.

Żeby było jeszcze ciekawej, firma przeprowadzająca badania postanowiła nie tylko przedstawić liczbę sprzedanych tabletów ogólnie, lecz także sprawdzić i odpowiedzieć na pytanie, który system operacyjny jest obecnie najpopularniejszy.

I tutaj oczywiście niespodzianki nie ma, ponieważ wciąż liderem  rynku w kategorii tabletów pozostaje iPad (15 milionów sprzedanych egzemplarzy w IV kwartale 2011 roku).

Godny uwagi jest jednak fakt, że popularnego na całym świecie iOS-a pomału doganiać zaczynają tablety z systemem Android, których tylko w ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku sprzedano w liczbie nieco przekraczającej 10 milionów.

O tym, że zielony system staje się coraz popularniejszy może świadczyć chociażby fakt, że jeszcze w tamtym roku miał on zaledwie 29% udziału w rynku tabletów, natomiast w IV kwartale 2011 roku osiągnął – ku niezadowoleniu firmy z Cupertino – wynik aż o 10% lepszy.

Wzrost popularności tabletów z Androidem można w miarę łatwo wytłumaczyć. Na rynku pojawia się coraz więcej niskobudżetowych urządzeń, a te pracują najczęściej właśnie na „Andku”.

Póki co wydaje się jednak, że iPad i jego system iOS nie mają sobie równych. Bardzo jesteśmy jednak ciekawi, jak podobne statystyki będą wyglądać po roku 2012, kiedy to światu przedstawiony zostanie m.in. iPad trzeciej generacji.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button