Android zaczyna gonić iOS-a, lecz iPad wciąż pozostaje liderem

Tablety stają się coraz popularniejsze na całym świecie. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że w ostatnim czasie zaczęły stawać się modne za sprawą celebrytów i polityków. Z ostatnich danych zamieszczonych przez firmę badawczą Strategy Analytics jasno wynika, że liczba użytkowników tabletów rośnie w zawrotnym tempie i tylko w IV kwartale ubiegłego roku poszerzyła się o blisko 27 milionów!

Jak czytamy w raporcie przygotowanym przez Strategy Analytics, liczba sprzedawanych tabletów w IV kwartale wzrosła na całym globie o prawie 150 procent w porównaniu danymi zamieszczonymi po analogicznym okresie w ubiegłym roku. Liczby mówią więc same za siebie – jesteśmy świadkami prawdziwej tabletomanii.

Żeby było jeszcze ciekawej, firma przeprowadzająca badania postanowiła nie tylko przedstawić liczbę sprzedanych tabletów ogólnie, lecz także sprawdzić i odpowiedzieć na pytanie, który system operacyjny jest obecnie najpopularniejszy.

I tutaj oczywiście niespodzianki nie ma, ponieważ wciąż liderem  rynku w kategorii tabletów pozostaje iPad (15 milionów sprzedanych egzemplarzy w IV kwartale 2011 roku).

Godny uwagi jest jednak fakt, że popularnego na całym świecie iOS-a pomału doganiać zaczynają tablety z systemem Android, których tylko w ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku sprzedano w liczbie nieco przekraczającej 10 milionów.

O tym, że zielony system staje się coraz popularniejszy może świadczyć chociażby fakt, że jeszcze w tamtym roku miał on zaledwie 29% udziału w rynku tabletów, natomiast w IV kwartale 2011 roku osiągnął – ku niezadowoleniu firmy z Cupertino – wynik aż o 10% lepszy.

Wzrost popularności tabletów z Androidem można w miarę łatwo wytłumaczyć. Na rynku pojawia się coraz więcej niskobudżetowych urządzeń, a te pracują najczęściej właśnie na „Andku”.

Póki co wydaje się jednak, że iPad i jego system iOS nie mają sobie równych. Bardzo jesteśmy jednak ciekawi, jak podobne statystyki będą wyglądać po roku 2012, kiedy to światu przedstawiony zostanie m.in. iPad trzeciej generacji.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button