ColorDict – słownik, który działa offline

W sieci nietrudno jest znaleźć dobry słownik działający na urządzeniach z systemem Android. Problem zaczyna się jednak, gdy potrzeba nam nie tylko słownika z bogatą bazą wyrazów, lecz także i takiego, z którego możemy korzystać bez konieczności łączenia się z siecią. Aplikacja ColorDict to idealne rozwiązanie dla tych wszystkich, co chcą mieć solidnie przygotowany słownik w swoim smartfonie, lecz mają ograniczone możliwości korzystania z sieci.

Często zdarza się, że chcemy sprawdzić jakiś obcojęzyczny wyraz w słowniku, jednak nie mamy akurat dostępu do sieci bezprzewodowej, a danych pakietowych albo już nie mamy, albo po prostu nigdy ich nie wykupowaliśmy. Wtedy najczęściej pojawia się problem, jednak na szczęście ktoś wpadł na pomysł stworzenia programu o nazwie ColorDict.

Dla osób, które uwielbiają prostotę opisywany w tym wpisie słownik jest idealnym rozwiązaniem sprawdzającym się w każdej sytuacji. Możemy znaleźć w nim, czego potrzebujemy w szybki i nieskomplikowany sposób, co na pewno większość uzna za jego ogromny plus.

W ColorDict mamy do dyspozycji trzy różne zakładki. Pierwsza, to jest Search, służy do wyszukiwania interesującego nas słowa. Warto przy tym dodać, że aplikacja w trakcie wpisywania przez nas kolejnych liter wyświetla nam propozycje wyrazów, dzięki czemu wielokrotnie oszczędzicie czas.

Poza oczywistym wyszukiwaniem, program daje nam również możliwość przeglądania historii wyszukiwanych przez nas słów.

Do atutów ColorDict zaliczyć trzeba bez wątpienia także fakt, iż korzysta on nie tylko ze słowników offline, lecz także oferuje wyszukiwanie zwrotów na popularnych stronach internetowych takich jak Wikipedia czy Google Translate (to, oczywiście, tylko i wyłącznie w trybie online).

Program ColorDict pobierzecie za darmo z Android Market. Jeśli chodzi natomiast o słowniki z językiem polskim, to znajdziecie ich całe mnóstwo na różnych forach internetowych.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button