Android Device Manager – oficjalna aplikacja do lokalizacji swojego telefonu

Czy zdarzyło wam się gdzieś zgubić telefon? Na pewno każdy z was miał taką sytuację, w której to zostawił swojego smartfona u przyjaciela, w restauracji albo po prostu gdzieś u rodziny. A może poranne szukanie telefonu do dla Ciebie zwykła codzienność?

Google postanowił rozwiązać te kłopoty i jeszcze w tym miesiącu (przynajmniej tak twierdzi Google) zaprezentuje Android Device Manager, które nam w takim wypadku pomoże. To jedna z rzeczy, która pozwoli nam na trzymanie naszych danych, które tam przechowujemy bezpiecznie.

blogpost

Jeżeli gdzieś położymy telefon to Android Device Manager zmusi urządzenie do tego, żeby dzwonił tak głośno jak to tylko możliwe – nawet jeśli będzie ono zablokowane. Jeżeli zostawiliście telefon trochę dalej i nie macie jednak szans go usłyszeć, to bez kłopotu będziecie mogli zlokalizować go także na mapie – oczywiście wszystko w czasie rzeczywistym.

Zgubienie naszego urządzenia to stresująca rzecz, gdyż przechowujemy na nim mnóstwo poufnych i ważnych dla nas rzeczy. Nie chcielibyśmy by inni mieli do nich dostęp. Android Device Manager pozwoli nam na bezpieczne usunięcie wszystkich danych, które się tam znajdowały.

Usługa dostarczona zostanie pod koniec tego miesiąca, jeśli oczywiście Google wyrobi się ze wszystkimi terminami. Będzie ona dostępna już od Androida 2.2 i będzie wymagała konta Google.

No to czekamy!

źr: officialandroid.blogspot.com

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button