Alternatywy dla pakietu Office

W najnowszym odcinku Operacji: Aplikacji” Angelika pokażę w jaki sposób zamienić aparat telefonu w kalkulator oraz jak najlepiej synchronizować i archiwizować pliki z waszych smartfonów. W pojedynku pokaże dwie aplikacje, które są ciekawą alternatywą dla pakietu Office – Polaris Office oraz OfficeSuite.

PhotoMath – działa w bardzo prosty sposób. Nie trzeba nawet zakładać żadnego konta w sieci, by z niej korzystać. Wystarczy ją włączyć, a po krótkim instruktażu uruchomi się aparat telefonu. Później trzeba już tylko znaleźć działanie matematyczne. Po ustawieniu aparatu na równaniu, program automatycznie wykrywa zapis i podaje prawidłowy wynik. Kiepsko widoczne liczby można podświetlić. Na ekranie znajduje się specjalny przycisk. Ponadto PhotoMath zapamiętuje rozwiązane zadania, oraz pozwala śledzić poszczególne kroki podczas obliczania. Program co prawda jest bezpłatny i działa zaskakująco sprawnie, ale ma liczne ograniczenia. Nie radzi sobie z ręcznym pismem oraz bardziej zaawansowanymi zadaniami. Przez to najlepiej sprawdzi się wyłącznie w równaniach z poziomu podstawówki i gimnazjum.

PhotoMath-screenshot1

Box – obsługa programu jest bardzo intuicyjna. W menu głównym można utworzyć większość popularnych rodzajów plików – od arkuszy kalkulacyjnych po dokumenty. Na tym jednak nie koniec, bo aplikacja przechowuje też całą masę innych zdobyczy – z filmami i muzyką na czele. Całość możecie też uporządkować w folderach. Wszystkie dane będą od razu dostępne na komputerze. Nad dużą ilością plików można łatwo stracić kontrolę, dlatego aplikacja oferuje filtry. Sortowanie znacznie ułatwia odnalezienie odpowiednich materiałów. Każdy dokument można dodatkowo oznaczać, a także udostępniać lub całkiem usunąć. Ponadto aplikacja potrafi działać w trybie offline. Pracę z Box wspomaga też rozwijane menu. To właśnie tam znajdziecie wasze ulubione dokumenty, ostatnio używane dane oraz uaktualnienia. Ponadto do Waszej dyspozycji jest 10GB miejsca w chmurze, czyli całkiem sporo.

Dziś w pojedynku spotkają się wyjątkowo przydatne w codziennym życiu arkusze kalkulacyjne, czy edytory tekstu. Bywają nieocenione również podczas pracy na smartfonie. Angelika porówna dwie aplikacje, które są ciekawą alternatywą dla pakietu Office od Microsoft czyli Polaris Office oraz OfficeSuite.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button