Alien Math – efektywna i zabawna nauka matematyki

Jeżeli macie w domu pociechę, która na samą myśl o rozwiązywaniu działań matematycznych dostaje nudności, powinniście poważnie zainteresować się polską aplikacją edukacyjną Alien Math, która jest w stanie nauczyć dziecko liczenia w zabawny, a przede wszystkim, efektywny sposób.

Autorzy aplikacji Alien Math doszli do wniosku, że dziecko nie musi wpajać sobie do głowy regułek, by zrozumiało mechanizm dodawania czy odejmowania liczb. Jak więc pewnie się domyślacie, w opisywanym przez nas produkcie edukacyjnym Wasze pociechy nie spotkają się oko w oko z nudną teorią, natomiast będą miały okazję sprawdzić swoje matematyczne umiejętności w praktyce. I to praktyce niezwykłej, bo kosmicznej.

Głównymi bohaterami produkcji studia Appendix Games są sympatycznie wyglądające ufoludki zamieszkujące odległą od Ziemi planetę.  Żeby nieco zmotywować dzieci do korzystania z gry (a tym samym nauki matematyki), stworzono w Alien Math system punktowy, dzięki któremu istnieje możliwość zmieniania stroju kosmity (fotki ufoludków można umieszczać na Facebooku). Im dziecko więcej przykładów rozwiązuje prawidłowo, tym więcej będzie miało wirtualnych pieniążków na koncie, a tym samym będzie mogło kupować nowe dodatki dla bohatera.

Kosmiczna Matematyka pozwala najmłodszym szlifować umiejętności z dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. Nauka w każdym z czterech trybów jest taka sama. Na górze ekranu znajduje się działanie, które dziecko musi rozwiązać, natomiast na dole znaleźć można specjalne pola z odpowiedziami, z których gracz musi wybrać jedno, prawidłowe.

Oprawa graficzna zastosowana w aplikacji – jak to bywa zwykle w tego typu produkcjach – jest niezwykle kolorowa i posiada bardzo pozytywny wydźwięk. Nam się spodobała, tak więc dzieciom na pewno także przypadnie do gustu ;).

Alien Math znajdziecie w AppStore. Gra dostępna jest w kilku wersjach językowych, w tym, oczywiście, polskiej. Pobranie jej wiąże się z kosztem rzędu 0,99$.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button