Alien Creeps TD – takiego tower defense właśnie mi brakowało!

Dawno nie miałam w swoich rękach smartfona z naprawdę fajnym tower defense. Na szczęście kilka godzin temu pobrałam Alien Creeps TD i doświadczyłam mentalnego oświecenia. Produkcja autorstwa Outplay Entertainment jest jedną z tych aplikacji, w których można siedzieć dosłownie godzinami.

Jak to zwykle bywa w tego typu grach, zadaniem gracza jest obrona bazy przez atakami kolejnych fal obcych jednostek. W przypadku opisywanej gry dochodzą efekty specjalne w postaci ostrzału z powietrza i udziału helikopterów w dostarczaniu żołnierzy. Do wyboru są 3 tryby rozgrywki. Każdy posiadany przez nas sprzęt może być ulepszany, oraz w sytuacjach awaryjnych – sprzedany.

Ulepszanie obiektów obronnych odbywa się poza areną walki, więc należy przewidywać postępy rywali i dostosowywać swoje maszyny do rosnących umiejętności wrogów. Ceny nie są niskie, lecz już po pierwszej rozgrywce jesteśmy w stanie dokonać pewnych zmian, powodując że jedna maszyna może przejąć dowodzenie nad wszystkimi posiadanymi.

Klasycznie – jeden zabity przeciwnik to trochę złotych monet wędrujących na nasze konto. Im więcej kasy, tym lepsze maszyny do zakupienia. O ile początkowo przychodzi nam bawić się w dość marnej jakości obiekty obronne, o tyle z czasem inwestujemy w porządne i ulepszone fanty.

Jeżeli chodzi  samą grywalność, to przechodzi ona najśmielsze oczekiwania. W trakcie rozprawiania się z kolejnymi rywalami, możemy korzystać z dobrodziejstw w postaci stacji energetycznej, helikopterów rozwożących żołnierzy, a także specjalne rakiety wystrzeliwane z powietrza w stronę przeciwników, którzy osaczyli nas w zbyt dużej ilości.

Oprawa audiowizualna produkcji jest na wysokim poziomie. Jeżeli miałabym decydować się na grę z kategorii tower defense, z którą chętnie zaprzyjaźniłabym się na dłużej, zdecydowanie postawiłabym na Alien Creeps TD. Fantastyczna przygoda, która zapada w pamięci na długo i chce się do niej wracać.

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

icon
Alien Creeps TD: Strategy GameOutplay Entertainment LtdGamesBezpłatneDownload

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button