Akodomon – pokieruj swoim wojowniczym stworkiem

Czy można połączyć typową grę RPG z produkcją, w której głównym zadaniem gracza jest opiekowanie się stworem? Oczywiście, że tak, a najlepszym przykładem potwierdzającym tę tezę jest gra mobilna pod tytułem Akodomon, która pojawiła się na rynku dzięki ekipie ze studia WowWee Group.

Głównymi bohaterami gry Akodomon są sympatycznie wyglądające stworki, w których drzemią ogromne moce. Zadanie gracza polega w aplikacji przede wszystkim na tym, by owe nadprzyrodzone zdolności odkryć, a jednocześnie sprawić, by nasz podopieczny je opanował, czyli potrafił wykorzystywać je w walce z najróżniejszymi, wrogo nastawionymi osobnikami zamieszkującymi odległe zakątki naszej galaktyki.

Mobilna produkcja studia WowWee Group przypomina w pewnym sensie słynne Tamagotchi. W niej także musimy bowiem dbać o swojego stworka. Żeby było ciekawiej, wszystko nie sprowadza się tutaj jedynie do karmienia, lecz także do mycia, a nawet zapewniania rozrywki w postaci treningu.

Błędem byłoby jednak nazwanie Akodomon grą dla dzieci. A to dlatego, że nie o same pielęgnowanie potworka w niej chodzi, lecz także, a raczej przede wszystkim, o to, by wspomnianego bohatera wykorzystywać do pokonywania potworów, czyli zdobywania punktów doświadczenia. Oczywiście, poza samymi punktami możemy również w grze zdobywać środki na zakup ulepszeń dla podopiecznego.

Jak przystało na produkcję z elementami RPG-ów, opisywana gra  oferuje również graczowi wiele różnego rodzaju questów do wykonania. Najczęściej polegają one na zdobywaniu specjalnego klucza. Nie myślcie sobie jednak, że jest to bardzo proste. Początkowo uważaliśmy tak samo, lecz świat Akodomonów bardzo szybko sprowadził nas na ziemię.

Bajkowa oprawa graficzna zastosowana w aplikacji WowWee Group stoi na naprawdę wysokim poziomie. Nie najgorzej jest też z efektami dźwiękowymi wydawanymi przez stworki. Jeżeli więc nawet jesteście dość wymagającymi graczami, Akodomon powinien przypaść Wam do gustu i wciągnąć na przynajmniej kilkadziesiąt minut.

Opisywaną w tym wpisie grę pobierzecie za darmo z Google Play i AppStore. Nie oznacza to jednak, że w trakcie gry nie napotkacie na „uwielbiane” przez nas wszystkich mikrotransakcje.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button