Air Control 2 – halo, wieża? Mamy problem!

Jeżeli macie ochotę na grę, w której otrzymacie spory zastrzyk adrenaliny, postawcie na Air Control 2. Produkcja autorstwa Four Pixels to nie tylko świetny sposób na odstresowanie się, ale także genialna szansa na poprawę wydajności umysłu. Co powiecie na zabawienie się w wieżę kontrolną na lotnisku?

Mimo tego, że w grze mamy do wyboru teoretycznie kilka miejsc akcji, początkowo skazani jesteśmy na jedną planszę. Potrzeba bowiem aż 2000 monet, by odblokować inne terytorium. Moje maksimum to 33 pieniążki w zabawie trwającej jakieś 7 minut. Po godzinnym teście nie było mnie stać na wykupienie dodatkowych platform.

W zasadzie sposób sterowania, ani zasady nie zmieniają się w kolejnych misjach. Dostajemy jedynie nowe maszyny (szybsze, wolniejsze), które należy odpowiednio pokierować. Właśnie – to jest nasz cel w całej zabawie – takie kierowanie kolejnych maszyn, by po pierwsze: wszystkie dotarły do celu, a po drugie: żadna nie uległa wypadkowi.

Jak zapewne się domyślacie, ani jeden, ani drugi warunek nie jest możliwy do spełnienia. Kiedyś w końcu musi się coś nie udać ;) Jeżeli spowodujemy kraksę powietrzną, automatycznie zostajemy podsumowani. Zanim jednak do tego dojdzie, otrzymujemy czerwony komunikat o niebezpiecznej bliskości samolotów. Mamy jeszcze szansę, by zapobiec katastrofie.

Kierowanie maszyn jest na tyle skomplikowane, że trzeba wiedzieć jaki samolot ma prawo lądować na jakim pasie. Helikoptery na kwadracie oznaczonym ,,H”, niebieskie samoloty na największym lądowisku, a czerwone na średnim.

Istnieje możliwość przyspieszenia rozgrywki o trzy stopnie. Uwaga – za każdym razem, gdy stwierdzałam że zabawa jest za wolna i trzeba ją trochę podkręcić, szybko żałowałam swojej decyzji. Momentalnie dochodziło do wypadków, a ja zdobywałam 2 punkty, zamiast 20.

Podsumowując – świetna gra zręcznościowo-logiczna, w której spryt będzie dobrym doradcą. Istnieje możliwość gry w trybie multiplayer na jednym urządzeniu, a miejsc akcji jest do wyboru do koloru. Minusem są ceny kolejnych misji, zaczynające się od 2000 monet.

Pobierz w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button