6,8 mln nowych użytkowników iOS i Androida w jeden dzień

Święta dobiegły końca, a wraz z ich końcem rozpoczęły się wszelkiego rodzaju podsumowania. Bardzo ciekawe dane opublikowała jakiś czas temu firma Flurry, która podała informację, iż podczas Bożego Narodzenia na świecie zostało zarejestrowanych prawie siedem milionów nowych użytkowników dwóch najpopularniejszych systemów operacyjnych – Androida oraz iOS-a.

Od początku grudnia w liczbie nowych użytkowników dominował Android. To właśnie on do samych świąt mógł do swojego konta dodać zawrotną liczbę 1,5 miliona nowych użytkowników, co w porównaniu z 800 tysiącami użytkowników korzystających z oprogramowania firmy Apple wydawało się bardzo dobrym wynikiem.

W samym dniu Bożego Narodzenia jednak to „Jabłuszko” królowało, a jak podaje firma Flurry tylko 25 grudnia liczba nowych użytkowników Androida i iOS-a wzrosła o – uwaga –  353 procent!

Co ciekawe, w ubiegłym roku podczas świąt odnotowano 2,8 miliona „świeżych” użytkowników dwóch najpopularniejszych na świecie mobilnych systemów operacyjnych. Dane te wskazują jasno, że z roku na rok popularność urządzeń mobilnych wzrasta w zawrotnym tempie i w 2012 roku możemy się na święta spodziewać kolejnego rekordu.

Na koniec warto napisać, że Android Market i AppStore zanotowały tylko w grudniu ubiegłego roku 242 miliony pobrań różnych aplikacji.

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button