3G Manager – oszczędzaj transfer danych

Dość szybko zużywasz transfer danych dostępny w abonamencie? Nie martw się, możesz sobie z tym poradzić. Wystarczy, że pobierzesz i uruchomisz na swoim telefonie świetną aplikację 3G Manager, o funkcjach której opiszemy właśnie w tym wpisie.

Program 3G Manager stworzony został z myślą o osobach, które mają dość ciągłego dezaktywowania połączenia z siecią. Mimo że opisywana aplikacja wygląda bardzo prosto, posiada wiele ciekawych opcji, dzięki którym możemy dostosować niektóre funkcje do własnych potrzeb.

Narzędzie mobilne stworzone przez programistów Matteo i Fabio automatycznie „odcina” smartfona z sieci, gdy wyłączymy ekran, a następnie przywraca połączenie, gdy pokażemy swoją gotowość, czyli po prostu odblokujemy ponownie telefon.

3G Managera na tle innych tego typu programów wyróżnia fakt, iż sami decydujemy w nim, po jakim czasie od wyłączenia ekranu, połączenie internetowe zostanie automatycznie przerwane. Oczywiście, dotyczy to nie tylko sieci 3G, lecz także Wi-Fi, które mocno zużywa baterię w telefonie, o czym pewnie przekonaliście się już niejeden raz.

Jeżeli macie w telefonie różne aplikacje czy widgety (np. pogodowy) zsynchronizowane z internetem, istnieje możliwość ustawienia 3G Managera w taki sposób, by nawet przy wyłączonym ekranie uruchamiał on na jakiś czas sieć i aktualizował to, czego potrzebujemy.

Aby aktywować/dezaktywować funkcje opisywanego programu wcale nie trzeba za każdym razem wybierać jego ikonki. Wystarczy jedynie na ekranie głównym smartfona umieścić specjalny widget. Korzystanie z tego typu skrótu jest niezwykle wygodne  i praktyczne.

3G Manager dostępny jest w Google Play. Jest on wprawdzie narzędziem płatnym, lecz na pewno wartym uwagi. Szczególnie, że potrafi on zaoferować naprawdę całkiem sporo, a jego cena nie przekracza 5 złotych.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button