DarmoweGry na iOSiOS

Knights of Puzzelot – ciekawe połączenie ,,match 3″ z PRG-iem

Knights of Puzzelot to podróż do świata smoków i potworów. Rywalizując z poszczególnymi przeciwnikami, zdobywamy setki przedmiotów, które umożliwią ulepszenie naszego bohatera. Walka opiera się na klasycznym ,,match 3″, w którym dopasowujemy do siebie minimum 3 identyczne obiekty.

Jeżeli zdecydujemy się na atak, tworzymy zespół mieczy. Jeśli potrzebna nam jest obrona, inwestujemy swój czas w zdobycie tarczy, bądź specjalnych eliksirów, które ładują naszą wytrzymałość.

W grze mamy możliwość wybrania swojego bohatera zarówno płciowo, jak i pod względem kolorystyki skóry. Przemierzając 50 leveli, zbieramy przydatne przedmioty i kupujemy specjalne rodzaje broni. Im większą ilość przeciwników pokonamy, tym nasze umiejętności się zwiększają.

Tworzenie kombinacji przedmiotów, składającej się z więcej niż 3 obiektów, powoduje wzmocnienie efektu, jaki chcemy osiągnąć. Użycie klasycznego miecza jest podstawową formą ataku. Złote ostrze jest silniejsze i zadaje mocniejsze obrażenia. Monety widoczne na planszy można zbierać pomiędzy kolejnymi wymianami ciosów, kiedy mamy w zapasie kilka sekund na kolejny ruch.

Zebrane monety można spożytkować w specjalnym sklepie, udoskonalając wygląd i ekwipunek bohatera. Co pewien czas przychodzi nam odkryć zawartość drewnianej skrzyni. Zawsze jest to niespodzianka. Po pokonaniu kilku potworów, musimy zabić wielkiego stwora, który charakteryzuje się wielką siłą i wytrzymałością. Dużo dłużej schodzi nam się z walką, niż w przypadku ,,normalnego” przeciwnika.

Dzieło studia Glu Games jest z pewnością przeznaczone dla fanów kategorii RPG, oraz ,,match 3″. Ja nie do końca dobrze czuję się w tego typu rozgrywkach, więc nie przywiązuję się do Knights of Puzzelot. Jestem jednak przekonana, że produkcja znajdzie swoich fanów na tym portalu 🙂

Do tej pory nie doczekaliśmy się wydania na Androida, ani Windows Phone. Miejmy nadzieję, że wkrótce to się zmieni.

icon
Knights of PuzzelotGlu Games IncGamesBezpłatneDownload

Review Overview

Pomysł
Wykonanie
Możliwości

Super!

Ciekawe połączenie RPG z match 3 sprawia, że w Knights of Puzzelot można grać przez bardzo długi czas. Sympatyczna oprawa audiowizualna i dużo leveli - to chyba podstawowe atuty produkcji.

Tagi

Podobne

Close