Home » iOS » Gazeta Wyborcza już dostępna na iPadach

Gazeta Wyborcza już dostępna na iPadach

Na iPady powstało już sporo aplikacji, dzięki którym możemy kupować elektroniczne wydania najpopularniejszych polskich czasopism zarówno tych codziennych, jak i publikowanych raz na tydzień bądź miesiąc. Wśród nowoczesnych gazet jeszcze do niedawna brakowało poczytnej Gazety Wyborczej. Na szczęście, Agora wreszcie zdecydowała się wypuścić swój flagowy produkt w formie przeznaczonej na iTablety. Jesteście ciekawi, jak czyta się GW XXI-wieku? W takim razie zapraszamy do lektury tego wpisu.

Wraz z pojawieniem się internetu w każdym domu spadły liczby sprzedawanych gazet w formie papierowej. Spadek ten nie był jednak bardzo drastyczny, gdyż cały czas można było znaleźć osoby, które mówiły, że lubią czytać poza domem, na świeżym powietrzu, a tam komputera zabrać nie mogą.

Gdy jednak w naszych kieszeniach zagościły smartfony, a później zaprezentowany został światu tablet, nie było już mowy o tym, by ludzie woleli wydawać 2 złote na gazetę, skoro mogą takie same informacje znaleźć w sieci. Technologiczna rewolucja znów dała więc się we znaki wydawcom czasopism. Przykład Gazety Wyborczej pokazuje jednak, że branża tradycyjnej prasy jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa i cały czas zamierza walczyć o klientów – również i tych nowoczesnych.

Najbardziej popularna gazeta codzienna w formie elektronicznej prezentuje się bardzo dobrze. Zdjęcia przy artykułach są wyraźne, a i z powiększeniem samego tekstu też nie ma większego problemu. Co ciekawe, możemy sobie każdą informację przeczytać tak, jak została przedstawiona w gazecie bądź otworzyć ją w nowym oknie. Jest to, według nas, bardzo dobre rozwiązanie.

Jeśli chodzi o przewijanie stron, to odbywa się ono za pomocą gestów znanych już z czytników książek bądź innych periodyków. Muśnięciem palcem w jedną ze stron powoduje więc zmianę strony, natomiast „uszczypnięcie” pozwala nam przybliżyć tekst do dowolnych rozmiarów (oczywiście, pewne granice są ;)).

Niestety, w GW na iPada brakuje funkcji zakładki, co oznacza, że nie możemy sobie w żaden sposób zaznaczyć miejsca, w którym zakończyliśmy ostatnio lekturę. Biorąc jednak pod uwagę, że opisujemy świeżą aplikację, mamy nadzieję, iż będzie ona jeszcze dopracowywana.

Jeżeli lubicie czytać gazety codzienne, a jesteście posiadaczami iPada, na pewno powinniście pobrać z AppStore Gazetę Wyborczą. Szczególnie, że po pierwszym tygodniu użytkowania programu dostajecie szansę  zwrotu wpłaconej kwoty (6,99€) na miesięczną prenumeratę (w chwili obecnej nie ma możliwości kupowania pojedynczych numerów gazety).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*