Zmień wygląd swojego Androida – zbiór najlepszych launcherów

Z właścicielami smartfonów jest trochę tak, jak z właścicielami samochodów. Jedni lubią dbać o swoje cacka – modyfikują je i robią wszystko, by zawsze ładnie wyglądały, natomiast inni nie przywiązują większej wagi do wyglądu, a skupiają się jedynie na tym, co dany wynalazek oferuje, a więc jeżdżeniu, bądź w przypadku smartfonów – dzwonieniu i pisaniu sms-ów.

Jeżeli zaliczacie się  bardziej do typu ludzi wymienionego w pierwszej kolejności, to chcieliśmy Was zaprosić dzisiaj na ciekawy przegląd launcherów, czyli programów, dzięki którym będziecie mogli „odpicować” swojego Androida i spersonalizować go do tego stopnia, że nikt więcej na świecie nie będzie mógł pochwalić się podobnym „wyglądem wewnętrznym” telefonu. Mamy nadzieję, że podane przez nas aplikacje będą Wam służyły przez długi okres czasu :). Miłej lektury!

 GO launcher EX (darmowy)

 Zdecydowanie najbardziej popularny launcher na smartfony z systemem Android. Jego największą zaletą jest bez wątpienia fakt, iż daje ogromne możliwości zmiany wyglądu telefonu. Poza opcją pozwalającą na zamieszczenie na tapecie aż 30 ekranów, GO launcher EX pozwala nam na ustawienie ciekawych przejść, zegarów oraz widżetów.

Poza tym, można w Google Play znaleźć wiele skórek dostępnych dla tej aplikacji, które potrafią zamienić wygląd Androida na bardziej iOS-owski bądź wyglądający jak Windows Phone. Niewątpliwie ważnym argumentem przemawiającym za GO jest również  to, że nie „zżera” on dużej ilości pamięci dostępnej w naszym urządzeniu, dzięki czemu może być stosowany nawet na niskobudżetowym sprzęcie.

ADW.Launcher (darmowy oraz płatny)

Jest to jedna z pierwszych, o ile nawet nie pierwsza, aplikacja służąca do upiększania smartfonów z Androidem. Mimo że ADW ma sporo zwolenników, wydaje nam się, iż jest gorszy od wspomnianego wyżej GO launchera. Wprawdzie również do niego można znaleźć bardzo zadowalającą ilość dodatków w postaci gadżetów pulpitu i całych motywów, lecz w wersji bezpłatnej nie oferuje on kilku podstawowych funkcji, takich jak, na przykład, animowane przejścia.

W trakcie testów ADW działał bardzo płynnie, nawet na telefonach z gorzej wyposażonym wnętrzem. W kwestii wydajności nie można więc niczego mu zarzucić, dlatego wydaje nam się, że przed wybraniem Go launchera a ADW powinniście przetestować obie te aplikacje i zdecydować, która bardziej odpowiada Waszym potrzebom. Przemyślenia możecie, oczywiście, zamieszczać w komentarzach do tego wpisu.

Zeam Launcher (darmowy)

Zeam przez wiele osób jest skreślany ze względu na to, iż nie posiada wielu funkcji, jakie oferują inne lauchery. Jeżeli szukacie ogromnej ilości dodatków i motywów, to z pewnością ten program nie jest dla Was. Jeżeli jednak jesteście posiadaczami słabszego urządzenia, któremu chcecie tylko trochę zmienić wygląd, to jak najbardziej możemy Wam Zeam polecić.

Co przede wszystkim cechuje aplikację Michaela Bentza? Płynność i bezproblemowość działania. Gdy zainstalowaliśmy ten launcher, ani razu nam się nie zawiesił, ani też nie spowolnił swojej pracy, a to spory atut programu służącego do personalizacji. Co bardzo ważne, podczas korzystania z Zeam nie zauważyliśmy również jakichkolwiek problemów z krótszą żywotnością baterii, co naprawdę było dla nas sporym, aczkolwiek pozytywnym, zaskoczeniem.

LauncherPro (darmowy lub płatny)

Kolejny w naszym zestawieniu program, którego możemy zaliczyć do jednego z najlepszych w swojej klasie. LauncherPro posiada w sobie cechy wszystkich dotychczas wymienionych aplikacji. Do jego największych zalet zaliczyć można przede wszystkim to, iż zajmuje mało miejsca w telefonie, działa bardzo płynnie oraz posiada naprawdę imponującą liczbę modyfikacji, to jest zegarów, dodatków i motywów.

Najbardziej w LauncherzePro spodobała nam się funkcja pozwalająca na zmianę rozmiaru dowolnego widżetu. Dzięki niej nawet w telefonach z mniejszymi wyświetlaczami możemy rozmieścić sporą ilość gadżetów na kilku ekranach, których można, nawiasem mówiąc, wstawić aż siedem. Niestety, wspomniana przez nas opcja dostępna jest w wersji płatnej (tak samo jak kilka innych funkcji), dlatego właśnie LauncherPro umieściliśmy dopiero po prostym, ale zupełnie darmowy Zeamie.

Home++ beta (darmowy)

Dość dobry launcher, który w ostatnim czasie został zaniedbany przez swoich autorów, o czym może świadczyć przedrostek „beta”. Przede wszystkim warto napisać, że jest to chyba jedyny w naszym zestawieniu program działający na wersjach Androida starszych od Froyo. Poza zaletami, takimi jak możliwość sporej modyfikacji docka oraz niezwykła wydajność, Home++ posiada trochę wad. Według nas, największymi z nich są brak wsparcia dla animowanych tapet i raczej znikoma ilość dostępnych widżetów (nie wspominając już o motywach).

Podobnie jak Zeam, Home++ nie wpływa znacząco na zmniejszenie żywotności baterii w telefonie. Dlatego właśnie z czystym sumieniem polecilibyśmy tę aplikację wszystkim tym, co nie mają mocnych urządzeń, a znudziło im się patrzenie na standardowy wygląd systemu Android.

Po zapoznaniu się z pięcioma przedstawionymi przez nas propozycjami, musicie zadać sobie pytanie, który launcher najbardziej spełnia Wasze oczekiwania. Jeżeli macie dość dobre telefony i nie boicie się instalowania wielu dodatków, to z całą pewnością możecie pomyśleć nad GO launcherem EX, ADW albo LauncheremPro. W przeciwnym wypadku pozostaje Wam używanie Zeama bądź Home++, z których z pewnością na mniej wydajne urządzenie wybralibyśmy tego pierwszego.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button