Xbox SmartGlass – mobilna aplikacja dla posiadaczy Xbox-ów

Jeżeli jesteście szczęśliwymi posiadaczami konsoli Xbox, a dodatkowo posiadacie także urządzenie mobilne z systemem Android, z całą pewnością spodoba Wam się aplikacja o nazwie Xbox SmartGlass, którą Microsoft dosłownie kilka dni temu zamieścił w Google Play.

Do niedawna Xbox SmartGlass dostępny był jedynie na system Windows Phone. Od 29 października pobrać mogą go także użytkownicy Androida. Niestety, tylko i wyłącznie najnowszych wersji systemu. Jeżeli więc posiadacie urządzenie z zielonym robocikiem w wersji starszej niż 4.0, czyli Ice Cream Sandwich, nie będziecie mieli możliwości skorzystania z funkcji oferowanych przez opisywany w tym wpisie program.

W największym skrócie napisać można, że Xbox SmartGlass stworzony został, by umożliwić sterowanie konsolą za pomocą smartfona bądź tabletu. Dzięki niemu możemy, między innymi: odtwarzać pliki video, zarządzać swoim kontem w Xbox Live, wprowadzać tekst za pomocą androidowej klawiatury, a także – rzecz jasna – przeglądać wszystkie pliki, jakie wgrane mamy do konsoli.

Podczas tegorocznych targów technologicznych E3 Microsoft zapowiedział, iż planuje do Xbox SmartGlass wprowadzenie jeszcze sporej ilości nowych funkcji. Dzięki nim, posiadając smartfon bądź tablet, korzystanie z konsoli do gier będzie czystą przyjemnością, a niektóre opcje w grze będzie można wykorzystywać bez konieczności pobierania dodatkowych plików.

Niektórym użytkownikom Google Play, podobnie jak i nam, brakuje w najnowszej aplikacji od Microsoftu opcji umożliwiającej wyłączanie konsoli z poziomu smartfona. Nie ma co ukrywać – tego typu funkcja byłaby sporą wygodą. Na razie, niestety, nie jest ona dostępna.

Xbox SmartGlass pobrać można z Google Play zupełnie za darmo. Darmowa jest także wersja stworzona z myślą o użytkownikach urządzeń z Windows Phone, która dostępna jest w Marketplace.

Prezentacja Xbox SmartGlass na tegorocznych targach E3:

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button