WthrDial – prosta, a zarazem ładna, aplikacja pogodowa

Aplikacja pogodowa WthrDial to świetne narzędzie stworzone z myślą o tych, którzy cenią sobie w mobilnych produktach prostotę i funkcjonalność.

Na łamach naszego blogu pisaliśmy już o wielu aplikacjach pogodowych. Dawno jednak na ich temat nie pojawił się żaden wpis, dlatego właśnie postanowiliśmy dzisiaj bliżej przedstawić Wam ostatnio odkryte przez nas mobilne narzędzie WthrDial, które – przyznać musimy – zrobiło na nas pozytywne wrażenie już przy pierwszym uruchomieniu.

Aplikacja Davida Elgena na ekranie głównym wyświetla nam w niezwykle oryginalny sposób aktualną sytuację pogodową za oknem. Nie znajdziemy w niej żadnych kolorowych obrazków – jest tutaj natomiast tylko swego rodzaju pokrętło i czerwony wskaźnik służący do przedstawiania warunków atmosferycznych oraz, rzecz jasna, miejsce na wyświetlanie wartości temperatury powietrza (zarówno w Celsjuszach, jak i Fahrenheitach.

Jak przystało na program pogodowy, WthrDial udostępnia również prognozę dla naszej aktualnej lokalizacji na najbliższe 7 dni. Dane zamieszczone w programie sprawdzają się całkiem poprawnie, choć, oczywiście, nie jest tak zawsze.

Opisywane narzędzie pozwala swojemu użytkownikowi na skorzystanie z dwóch wersji graficznych – pierwsza, jasna, dostępna jest za dnia, natomiast druga, tzw. nocna, uaktywnia się po zachodzie słońca.

Niestety, prostota WthrDial nie jest pod każdym względem jej atutem. Jeżeli ktoś należy do osób wrażliwych na zmiany pogodowe, w programie z tego wpisu nie znajdzie interesujących go danych, dotyczących, na przykład, ciśnienia atmosferycznego. Nie będzie także w stanie sprawdzić wilgotności powietrza czy siły i kierunku wiatru.

Sporą wadą tworu Davida Elgena jest – naszym zdaniem – to, iż nie umożliwia on wyświetlania pogody dla kilku wybranych przez nas lokalizacji, a jedynie aktualnej. Nie spodoba się to tym, co lubią sprawdzać, jaką pogodę ma ich rodzina mieszkająca za granicą czy chociażby mieszkańcy najbardziej znanych stolic świata.

WthrDial pobrać można z AppStore za 0,79€. Aplikacją tą powinni zainteresować się przede wszystkim miłośnicy nieskomplikowanych produktów oferujących jedynie najbardziej podstawowe funkcje.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button