Wordsplosion – anglojęzyczne wyzwanie!

Do dziś myślałem, że mój angielski jest dość dobry- póki nie odpaliłem tej gry. Co prawda wyżarła mi trochę szarych komórek, ale satysfakcja z udanych słów była nieziemska. Myślisz, że Twój angielski jest dobry? Sprawdź się zatem!

Wordsplosion jest dziełem studia Concrete Software Inc, które jest skierowane dla ludzi, którzy choć trochę umieją się posługiwać językiem angielskim. Pomysł na rozgrywkę jest banalnie prosty- bierzemy udział w swoistych kalamburach, gra podsuwa nam pięcioliterowe słowo oraz jego pierwszą literę i odpala zegar. Mamy pięć prób na odgadnięcie słowa, gra po każdej z nich sprawdza, czy dana litera znajduje się w słowie, jeśli jest na odpowiednim miejscu to świetnie, jeśli znajduje się w słowie, jednak została umieszczona błędnie w kolejności, to trafia do banku liter. Są tu też zabezpieczenia przeciw cwaniakom, szukającym po kolei wszystkich literek- każde wpisane słowo, nawet błędne, musi znajdować się w słowniku gry. W czasie tych pięciu prób czasem pojawi się podpowiedź dotycząca jednej litery. Gra sprawia niesamowitej frajdy, gdy uda się odgadnąć dane słowo. Warto się sprawdzić, wielu słów, które napotkałem w tej aplikacji nigdy nie słyszałem, a zasiliły już mój mały słowniczek.

Jeśli chodzi o technikalia, to chyba nie da się nic popsuć przy takim rodzaju rozgrywki. Jednak grafika wygląda tutaj lepiej, niż w wielu pozycjach, przy których właśnie takie rzeczy przeważają o jakości produktu. Bardzo ładnie dobrane kolory, płynne, cieszące oko animacje i dźwięki wysokiej jakości na pewno uprzyjemniają zabawę w zgadywanki. Jeśli uważacie, że umiecie angielski- sprawdźcie się, warto! Za darmo w Google Play!

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button