Wisielec – polska gra na iOS-a i Androida

Każdy z nas na pewno wie, na czym polega gra potocznie zwana Wisielcem, w którą grało się niegdyś na szkolnych tablicach bądź na ostatnich stronach zeszytów. Nie wszyscy natomiast wiedzą z pewnością o tym, że zabawa polegająca na odgadywaniu słów jest dostępna w wersji mobilnej i to zarówno dla użytkowników iOS-a, jak i Androida.

Zasady zabawy są proste i pewnie większości naszych Czytelników dobrze znane, jednak nie zaszkodzi nam mała powtórka. Naszym zadaniem w Wisielcu jest odgadnięcie wyrazu, czego dokonujemy poprzez odsłanianie wybranych przez nas liter alfabetu. Gdy jednak nieprawidłowo wytypujemy jakąś literkę, zostaje dorysowany element szubienicy składającej się z dziewięciu elementów. Nieodgadnięcie hasła skutkuje „powieszeniem”, czyli po prostu porażką.

Mobilna wersja szkolnej gry w Wisielca wygląda naprawdę bardzo ładnie i całkowicie oddaje klimat szkolnej atmosfery, którą czuło się, rysując na tablicy szubienicę podczas nieobecności nauczyciela w sali lekcyjnej.

Do głównych zalet aplikacji na pewno zaliczyć trzeba także bardzo bogatą bazę dostępnych, oczywiście polskich, słów. Bardzo ciekawym rozwiązaniem godnym odnotowania jest również pomysł pogrupowania haseł na kategorie oraz opcja podpowiedzi pozwalająca nam – kosztem jednej szansy – na odsłonięcie losowej litery.

Pisząc o Wisielcu na urządzenia mobilne nie można zapominać też o funkcji statystyk programu, która pozwala nam na sprawdzenie ogólnej ilości słów odgadniętych i nieodgadniętych.

Podczas testowania polskiej produkcji na iOS-a i Androida spodobał nam się również system przyznawania bonusów za prawidłowe wytypowanie wyrazu bez wcześniejszych pomyłek w wyborze liter.

Wielu naszych Czytelników, a jednocześnie użytkowników Androida, na pewno doceni w Wisielcu także fakt, że jest on do pobrania z Android Marketu całkowicie za darmo (wyświetlają się jedynie reklamy).

Niestety, gorzej mają korzystający z iOS-a, gdyż w AppStore za ściągnięcie Wisielca trzeba zapłacić 0,79 €.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button