WinZip – teraz mobilnie!

Świat idzie do przodu cały czas i postęp technologiczny wręcz nas zaskakuje. Wszystko dzieje się bardzo szybko i nawet nie zauważamy jak to się zmienia. Niegdyś komputery oferowały nam grafikę 3d na potężnych komputerach, a dzisiaj mamy to samo na malutkich przenośnych urządzeniach. Coraz więcej wersji gier, które kiedyś spotykaliśmy na PC znajdziemy dzś na smartfonach. To samo tyczy się aplikacji. Jedną z takowych, które każdy zna jest WinZip.

Czasy świetności, gdzie WinZip panował na desktopach już dawno minęły. Mimo to aplikacja nadal istnieje i jest rozwijana. Teraz pojawiły się jej wersje na systemy Android i iOS. Aplikacja jest bardzo prosta i nie wymaga tłumaczenia co i jak należy zrobić. No chyba, że ktoś kompletnie nie ma pojęcia jak to wszystko działa. Co ciekawe WinZip służyć może także jako zwykła przeglądarka plików i pozwala nam na przeglądanie wielu popularnych formatów plików bez potrzeby uruchamiania dodatkowych aplikacji. Są to pliki tekstowe, zdjęcia oraz pliki stron internetowych. Nie ma także problemu z uruchamianiem plików PDF oraz pakietu Office.

Najważniejszą jednak opcją jest możliwość otwierania plików skompresowanych, niestety tylko w formacie ZIP. Tutaj mamy możliwość otwierania nawet tych zabezpieczonych hasłem. Gdy korzystamy z jednej z najlepszych tego typu aplikacji, to mamy pewność, że dane na pewno będą wypakowane oraz spakowanie poprawnie.

Aplikacja działa sprawnie i nie wysypuje się na żadnym z testowanych urządzeń. Prędkość działania jest przyzwoita, lecz oczywiście szybkość wypakowywania zależy od wydajności naszego smartfona. To oczywiście jak się okazuje zależy od wbudowanego hardware.

Aplikacja dostępna za zadrmo w Google Play oraz w App Store.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button