Huawei nie ma już najcieńszego smartfona świata

Na rynku urządzeń mobilnych cały czas trendy w kwestii patentów zdają się wyznaczać dwie firmy, Samsung oraz Apple. Nie oznacza to jednak, że obie te korporacje mogą poszczycić się sprzętem, którego można opisać samymi przymiotnikami zaczynającymi się od „naj”. Jakiś czas temu rozpoczęła się bowiem istna wojna na stworzenie najcieńszego smartfona. I tutaj wcale nie dominują znane firmy. Początkowo tę konkurencję wygrywał bowiem Huawei Ascend P1 S, a ostatnio jego miejsce zajął również chiński  telefon, Oppo Finder.

Aktualnie najcieńszy smartfon świata ma zaledwie 6,65 mm grubości i można kupić go w Chinach za niecałe 400 dolarów. Cena wydaje się stosunkowo niska, biorąc pod uwagę, iż Oppo Finder może pochwalić się dość ciekawą specyfikacją.

Wspomniany przez nas telefon oferuje swoim użytkownikom ekran Super AMOLED Plus o przekątnej 4,3 cala. Poza tym znajduje się w nim procesor 1,5 GHz i 1 GB pamięci RAM. Warto również zauważyć, że Oppo Finder nie posiada slota na karty microSD, lecz ma aż 16 GB pamięci wewnętrznej, co powinno wystarczyć nawet tym bardziej wymagającym gadżetomaniakom. N

Niestety, działaniem niezwykle cienkiego smartfona jego użytkownicy na pewno nie będą mogli się długo cieszyć. Chińczycy do swojego „cudeńka” włożyli bowiem baterię o pojemności wynoszącej zaledwie 1530 mAh, a to raczej nie powód do dumy. Oczywiście,  istnieje też duże prawdopodobieństwo, że Finder został stworzony z mniej trwałych materiałów, a więc może okazać się kolejną smartfonową zabawką.

Mimo że Oppo cały czas szczyci się tym, że posiada w sprzedaży najcieńszy telefon świata, wiele wskazuje na to, iż wkrótce taki stan rzeczy ulegnie zmianie. Firma ZTE zapowiedziała bowiem smartfon Athena, który nie dość, że będzie można zaliczyć do wysokobudżetowych (ekran HD, dwurdzeniowy procesor i nawet do 64 GB pamięci flash), to jeszcze będzie liczył sobie zaledwie 6,2 mm grubości!

Na koniec pozostaje zadać pytanie – czy wojna na stworzenie jak najcieńszego sprzętu ma tak naprawdę jakikolwiek sens i czy ktokolwiek przed zakupem telefonu zwraca szczególną uwagę na jego grubość?

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button