WiFi Mouse – telefon zamiast myszki

Czasem wydarzy się w naszym życiu taka sytuacja, że będziemy zmuszeni do zaprezentowania czegoś większej publiczności. Zazwyczaj wykorzystujemy do tego komputer wraz z projektorem, które zdecydowanie ułatwiają prowadzenie prezentacji i mogą odciągnąć lekko od nas uwagę, co niektórym może pomóc walczyć ze stresem. Oczywiście zastosowań można znaleźć też o wiele więcej dla testowanej dzisiaj aplikacji.

Dziś mamy na pokładzie Wifi Mouse. Już chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć do czego będzie wykorzystywana aplikacja, no ale nie wszyscy znają angielski nawet w stopniu podstawowym. Aplikacja ta służy do tego, by zastępować telefonem zwykłą myszkę, a nawet klawiaturę. Wszystko możemy wprowadzać bezpośrednio z naszego smartfona. Wystarczy, że komputer i smartfon będą w obrębie jednej sieci. Wtedy wystarczy połączyć oba urządzenia i już mamy piękny touchpad. Działa on tak samo, a może nawet i lepiej niż te, które często możemy znaleźć w laptopach. Pojawiają nam się także dwa przyciski razem z rolką. To wszystko w wersji Lite. Istnieje także wersja PRO, w której dochodzą opcje multitouch. Szczypanie i rozciąganie pozwala na powiększanie oraz pomniejszanie, 3 palce „przeciągnij i upuść”, 4 palce w dół to pokazanie pulpitu i tym podobne funkcje, które przyśpieszają naszą pracę. Niestety za to trzeba zapłacić no i mieć telefon z obsługa multitouch.

Aplikacja działa z wszystkimi popularnymi systemami oprócz dystrybucji linuksowych. Obsługiwane są Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Mac OSX Leopard, Snow Leopard, Lion. Najpierw musimy pobrać program na komputerze, potem zainstalować jego odpowiednik na smart fonie i wtedy możemy dokonać połączenia. Co ciekawe – nie trzeba bawić się w przepisywanie i kombinowanie z adresami IP, bo aplikacja robi to w pełni automatycznie.

Za darmo w wersji Lite oraz za 10,69zl w wersji Pro

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button