Wesołe Robaczki – edukacyjna aplikacja dla dzieci

Aplikacje, o których najczęściej piszemy przeznaczone są dla nieco starszych użytkowników nowoczesnych urządzeń. Cały czas jednak nie zapominamy o tym, że z tabletów bądź smartfonów od czasu do czasu zdarza się też korzystać dzieciom, dlatego kiedy tylko nadarzy się ku temu okazja, podpowiadamy rodzicom, jakie produkcje powinni pobrać swoim pociechom. W dzisiejszym wpisie zaprezentujemy edukacyjną grę Wesołe Robaczki. Czego maluch może się dzięki niej nauczyć? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dalszej części tego wpisu.

Warto już na początku zauważyć, że opisywana tutaj gra napisana została w polskiej wersji językowej. Jest to bez wątpienia duży plus, biorąc pod uwagę, iż w AppStore ciężko jest znaleźć dobrze przygotowany program edukacyjny w naszym ojczystym języku.

Co poza treścią w języku polskim oferuje aplikacja Wesołe Robaczki? Wiele przeróżnych ćwiczeń i zadań, dzięki którym dziecko jest w stanie nauczyć się liczyć, czytać, sylabizować, a nawet rozpoznawać owady.

W produkcie studia Synthcomm pociechy zdobywają praktyczną wiedzę poprzez zabawę. Ćwiczenia edukacyjne przygotowane zostały zatem w postaci swego rodzaju mini-gierek, przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku.

Liczenie literek w konkretnych wyrazach, zaznaczanie odpowiedniej liczby owadów czy sylabizowanie przygotowane zostały w profesjonalny sposób, lecz największe wrażenie na nas zrobił pomysł na zadanie z układaniem wyrazu z rozsypanki liter. W większości gier edukacyjnych tego typu zabawa przeznaczona jest tylko dla nieco starszych dzieci, ale nie w Wesołych Robaczkach. W nich bowiem dziecko układać może słówko z obrazków, do których przyporządkowane zostały litery. Przykład tego typu zadania widzicie po prawej stronie tego wpisu.Ciekawy pomysł, prawda?

Na koniec dodajmy, że opisywana aplikacja umożliwia sprawdzenie aktualnej wiedzy naszej pociechy. Służy do tego funkcja testu rozwiązywania zadań na czas.

Wesołe Robaczki do pobrania są z AppStore zupełnie za darmo. Bezpłatna wersja ma jednak pewne ograniczenia, dlatego istnieje również możliwość wykupienia wersji płatnej.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button