Wattpad – niezbędnik nowoczesnego miłośnika książek

Należysz do ludzi, którzy dużo czytają, a swój wolny czas lubisz spędzać nie tylko na lekturze znanych dzieł literackich, lecz również tych zupełnie „świeżych”? Jeśli tak, to powinna przypaść Ci do gustu aplikacja Wattpad, która jest swego rodzaju połączeniem serwisu społecznościowego z czytnikiem e-booków.

Opisywany w tym wpisie program ma naprawdę sporo funkcji, dlatego ciężko jest tak naprawdę określić, do jakiego typu aplikacji można go zaliczać. Nie będziemy więc w tym wpisie już w ogóle rozwodzić się nad tym, czy Wattpad jest bardziej czytnikiem e-booków, czy serwisem społecznościowym, lecz po prostu zajmiemy omówieniem tego, co oferuje. Ocenę programu natomiast pozostawiamy już Wam.

Tak, jak już Wam wspomnieliśmy, Wattpad umożliwia czytanie książek elektronicznych dostępnych w jego zasobach. Nie myślcie sobie jednak, że jest to kolejny program, który jest po prostu mobilną księgarnią. Aplikacja z tego wpisu pozwala bowiem ludziom stawiającym pierwsze pisarskie kroki zamieszczać swoje publikacje. Te natomiast mogą czytać sobie inni użytkownicy serwisu, a następnie komentować je i dyskutować o nich.

Żeby było ciekawiej, wszystkie udostępnione w programie prace dostępne są zupełnie za darmo. Oczywiście, niektóre z zamieszczonych powieści czy opowiadań nie są godne uwagi, ale można też znaleźć i takie, które mogą równać się z wieloma dziełami znanych autorów.

Wattpad, rzecz jasna, umożliwia nam także prowadzenie własnej e-biblioteczki. Możemy na niej umieszczać wszystkie e-booki, które już przeczytaliśmy albo które właśnie czytamy.

A skoro już o samym czytaniu mowa, to warto wspomnieć, że program z tego wpisu naprawdę dobrze spisuje się jako czytnik książek elektronicznych nie tylko na większych, lecz również i na mniejszych urządzeniach. Autorzy programu udostępnili nawet użytkownikom opcję, dzięki której tekst w e-booku jest automatycznie przesuwany, co jest – naszym zdaniem – bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Jeżeli jesteście fanami książek nieznanych autorów, a do tego lubicie korzystać z serwisów społecznościowych, jak najbardziej powinniście zainteresować się aplikacją Wattpad. Tym bardziej, że można ją zarówno z AppStore, jak i Google Play pobrać zupełnie za darmo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button