Ogarnik – mobilne narzędzie dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy, zarówno ci mniejsi, jak i więksi, mają na swoich głowach wiele spraw związanych ze swoim biznesem. Żeby wszystkie te sprawy „ogarnąć” jeszcze do niedawna musieli oni wyposażyć się w jakichś organizer albo sekretarkę, która nad wszystkim czuwała. Teraz natomiast powinien wystarczyć im polski program mobilny Ogarnik, który dostępny jest na wszystkie smartfony z Androidem.

Aplikacja z tego wpisu powstała przede wszystkim z myślą o przedsiębiorcach, którym zdarza się zapominać o zapłaceniu różnego rodzaju opłat związanych z podatkami. Dzięki nowoczesnym funkcjom, Ogarnik współpracuje z programami wykorzystywanymi przez księgowych. Dzięki temu każda osoba prowadząca biznes może być na bieżąco informowana o tym, do kiedy musi zapłacić wymaganą kwotę pieniędzy.

Przy pierwszym uruchomieniu programu niezbędne jest założenie konta. Cały ten proces nie trwa zbyt długo. Najwięcej czasu zajmuje tutaj bez wątpienia odpowiadanie na pytania dotyczące naszej działalności. Gdy odpowiemy na nie, Ogarnik będzie w stanie dostosować swoją funkcjonalność do naszych indywidualnych potrzeb związanych z typem naszej działalności. Jeśli  zatem już zdecydujecie się korzystać programu, powinniście zamieszczać w nim tylko dane zgodne z Waszą rzeczywistą sytuacją.

Poza tym, że Ogarnik jest w stanie – przy współpracy naszego księgowego – przypominać nam o wszelkich opłatach, jakie musimy uiścić, zawiera również kilka innych funkcji niezbędnych dla przedsiębiorcy. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim kalkulatory. Opisywany przez nas program oferuje ich aż cztery: do obliczania wynagrodzenia, podatku dochodowego, stawki VAT i odsetek.

Warto też wspomnieć, że Ogarnik zawiera kalkulator walutowy. Można w nim, na podstawie aktualnych kursów NBP, przeliczyć złotówki na wybraną przez nas obcą walutę. Tego typu funkcja powinna przydać się osobom zajmującym się handlem zagranicznym albo po prostu prowadzącym biznes za granicami Polski.

Program z tego wpisu można pobrać z Google Play za darmo. Korzystanie z niego – po wykorzystaniu 60-dniowego okresu próbnego – wiąże się z kosztem rzędu 7 złotych na miesiąc. Czy to dużo? Oceńcie sami.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button