Visit Szczecin – mobilny przewodnik po Szczecinie

Już za nieco ponad 20 dni rozpoczną się w naszym kraju mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Ta niezwykle ważna dla kibiców impreza ma przyciągnąć do naszego kraju wiele milionów turystów z dosłownie całego świata. Nic więc dziwnego, że wiele władz polskich miast dosłownie staje na głowie, by przyciągnąć Europejczyków do zarządzanych przez siebie rejonów. Przykładem takiej miejscowości może być chociażby Szczecin, który wydał ostatnio mobilną aplikację turystyczną dostępną w sieci w trzech językach.

Mimo że w Szczecinie nie będzie mieszkał żaden z finalistów mistrzostw Europy, ani nie zostanie rozegrany w nim jakikolwiek mecz w ramach najważniejszej piłkarskiej imprezy Starego Kontynentu, uważamy, że aplikacja Visit Szczecin powinna w jakiś sposób przyciągnąć turystów do północno-zachodniej części naszego kraju. Wiadomo przecież, że w dzisiejszych czasach miasto bez mobilnego przewodnika ma nikłe szanse na przyciągnięcie przypadkowych turystów.

Opisywana przez nas aplikacja podzielona jest na pięć swego rodzaju sekcji: Informacje, Miejsca, Trasy, Mapa i Wydarzenia. Każda z nich przeznaczona jest przede wszystkim dla turystów odwiedzających Szczecin, choć również i sami szczecinianie mogą w mobilnym przewodniku po swoim mieście znaleźć wiele ciekawych opcji pozwalających na, na przykład, sprawdzanie rozkładów jazdy autobusów komunikacji miejskiej bądź przeczytanie na temat zbliżających się imprez kulturalnych.

Oczywiście, jak nietrudno się domyślić, Visit Szczecin stworzony został, by oprowadzać ludzi odwiedzających północno-zachodnią Polskę. Dlatego właśnie w aplikacji zamieszczono funkcję umożliwiającą zwiedzanie Szczecina zgodnie z określonymi szlakami turystycznymi. Co bardzo ważne, użytkownik sam może dane trasy tworzyć, a tego typu opcje nie są raczej często spotykane w mobilnych przewodnikach.

Visit Szczecin daje nam również szansę na przejrzenie ofert muzeów, teatrów czy kin, dzięki czemu możemy bez większego problemu zaplanować sobie swego rodzaju turnus po szczecińskich placówkach kulturalnych.

Na koniec warto dodać jeszcze, że opisywany przez nas program dostępny jest w trzech wersjach językowych: polskiej, niemieckiej i angielskiej. Poza tym można pobrać go z Google Play i AppStore zupełnie za darmo, co również jest sporą zaletą.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button