Vine – publikuj filmiki i czekaj na opinie ludzi

Słyszeliście coś może o aplikacji Vine, która w ostatnim czasie staje się coraz popularniejsza wśród mniej lub bardziej znanych użytkowników smartfonów? Jeżeli nie, zdecydowanie czas najwyższy, byście uzupełnili swoje braki w temacie najnowszych mobilnych trendów. Kto wie – może wkrótce filmowy projekt Twittera zastąpi Instagrama albo nawet w jakimś stopniu zagrozi Facebookowi?

Do czego służy nam Vine? Jest to typowa aplikacja społecznościowa, tak więc stworzona została z myślą o tych wszystkich, którzy lubią dzielić się swoim życiem z innymi, a jednocześnie tego samego oczekują od znajomych.

vine1

W przeciwieństwie do Twittera, Facebooka czy nawet wspomnianego przeze mnie Instagrama, w opisywanym programie największą rolę odgrywają filmiki. Rzecz jasna, nie takie, które zamieszczać możemy na YouTube, lecz trwające dosłownie kilka bądź kilkanaście sekund.

Tworzenie materiałów video przy pomocy Vine jest proste jak drut. Po uruchomieniu aplikacji wystarczy dotknąć zielonego przycisku w kształcie kamerki, a naszym oczom od razu ukazuje się specjalne okienko do tworzenia. To, co najbardziej charakterystyczne dla tego programu – filmiki nie nagrywane są w sposób ciągły, a więc możemy je w każdej chwili zatrzymać, by później wznowić, ale już w innym miejscu bądź nawet innym czasie.

vine2

Treści zamieszczane przez użytkowników aplikacji możemy komentować albo dodawać do ulubionych. Oczywiście, także i profile wybranych ludzi umieszczać możemy w gronie obserwowanych, co pozwala nam nie tracić czasu na ciągłe szukanie tych samych osób.

Autorzy Vine poza stroną główną, gdzie wyświetlają się najnowsze materiały naszych ulubieńców, przygotowali też narzędzie do eksploracji, w którym przeglądać można filmiki podzielone na różne kategorie tematyczne.

Rejestracja w serwisie trwa dosłownie kilka sekund, a jeśli posiada się konto na Twitterze – nawet jeszcze szybciej. Poruszanie się po interfejsie nie wymaga od nas zbyt wielkiego przygotowania czy przyzwyczajania się. Wizualnie Vine również spisuje się znakomicie. Jeżeli więc lubicie podglądać i być podglądanym – zdecydowanie polecam!

Pobierz za darmo w AppStore (baner poniżej), Google Play lub Marketplace.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button