User Dictionary Plus – dodaj słowa do słownika automatycznie

urbandictionaryDomyślny słownik języka polskiego w Androidzie jest, powiedzmy sobie szczerze, bardzo słaby. Dodawanie kolejnych słów, które używamy również nie należy do ciekawych rozwiązań i jest po prostu zbyt uciążliwe. Dlatego też w większości przypadków tego po prostu nie robimy. Zostawiamy wszystko jak jest, a ze słowami, których nie mamy w słowniku trudzimy się ręcznie.

Istnieje jednak opcja poszerzenia naszego słownika o kolejne słowa, których używamy, lecz w tym przypadku – w pełni automatycznie. Z pomocą przychodzi aplikacja User Dictionary Plus, która jest świetnym rozwiązaniem dla lubiących domyślną klawiaturę Androida.

Aplikacja pozwala na dodawanie słów do słownika z kilku źródeł w kilku językach. Pośród 22 języków, które może obsługiwać User Dictionary Plus, znajdziemy także nasz ojczysty – polski. Przy uruchomieniu wybieramy, że chcemy ten język importować do aplikacji. Należy chwilkę poczekać i już na naszym ekranie pojawiają się opcje ściągania słówek z różnych miejsc. Pierwsze, to import z pliku tekstowego dictionary.txt, kolejny to opcja nauki z SMS, Twittera, Gmaila, statusów Facebooka oraz What’s App (tylko w wersji premium). Możemy także wyeksportować nasz słownik na przyszłość w formie kopii zapasowej, a konkretniej pliku dictionary.txt. Możemy też usunąć słownik.

Myślę, że to bardzo przydatna aplikacja dla każdego użytkownika wbudowanych w Androida słowników. Dlatego też jestem skory postawić aplikacji ocenę 9/10, bo działa ona naprawdę dobrze.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button