Twinoo – program umożliwiający ćwiczenie półkul mózgowych

Wiedzieliście o tym, że mózgiem można sterować? Nie jest to kwestia włączenia funkcji w pilocie, lecz trenowania prawej i lewej półkuli mózgu. Za pomocą Twinoo będziecie w stanie w taki sposób wytrenować swoje myślenie, abyście mogli szybciej i płynnej radzić sobie podczas codziennych wyzwań.

Teoretycznie zabawa polega na rozwiązywaniu dwóch rodzajów zadań. Jedno polega na matematycznych obliczeniach, za które odpowiada lewa półkula, drugie natomiast na mieszaniu kolorów, co jest domeną prawej półkuli. Systematyczny trening sprawi, że szybciej będziecie reagować, a wszystkie postępy zostaną zapisane w pamięci programu, abyście mogli śledzić swoje osiągnięcia.

Może Wam się wydawać, że narzędzie jest stworzone tylko dla picu. Sami się jednak przekonacie, że możecie sami, na własną rękę sterować Waszym umysłem. Wystarczy, że codziennie poświęcicie kilka minut na zabawę, a po kilku dniach Wasz wskaźnik zmieni się diametralnie. Cóż – przyszła pora na podrasowanie mózgu! ;)

Aplikacja jest w zbiorze TOP 25 w iOS-owskim sklepie AppStore. Omijałam ja szerokim łukiem, twierdząc,  że nic nie wniesie. Na szczęście się przekonałam i postanowiłam przetestować. W moim przypadku obie półkule są bardzo zbliżone do siebie. Rozwiązywałam zadania, mieszcząc się w wyznaczonym czasie.

Kilka słów o samych zadaniach. Z prawej strony zawsze będziecie widzieć kolory – zarówno w postaci kwadratów o różnych barwach, które w połączeniu ze sobą dają inny kolor, jak i zabawne uśmieszki. Z lewej strony zobaczycie działania na cyfrach, bądź kostkach. Wszystko jest obwarowane czasem. Jeżeli nie zdążycie odpowiedzieć na oba zadania w wyznaczonym czasie, automatycznie przechodzicie do kolejnego.

Kilkanaście zadań dziennie sprawi, że Wasza zdolność postrzegania i podzielność uwagi zostaną dopicowane. Dość szybko powinniście zauważyć efekty swojej pracy.

Interfejs narzędzia produkcji Dawn of Play jest bardzo ładny. Nic dziwnego – nic nie może rozpraszać uwagi osoby, która poddaje się swego rodzaju badaniu. Polecam! Sprawdźcie swoje głowizny :)

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button