The Collider – świetny debiut w AppStore

The Collider to gra oparta na wizualizacjach. Znalazła się wśród wczorajszych debiutów w AppStore. Od razu postanowiłam pobrać zachęcająco wyglądającą produkcję i nie pożałowałam. Siedziałam w neonowych światłach do bardzo późnych godzin, próbując znaleźć się na liście najlepszych graczy.

W grze liczy się przede wszystkim szybka reakcja. Poruszamy się w świecącym tunelu. Na przeciwko nas znajduje się wiele krążków, które posiadają jeden, dwa, bądź trzy otwory. Naszym zadaniem jest zmieszczenie się w tych małych szczelinach, za pomocą lasera, który ręcznie nastawiamy na odpowiednie miejsce. Biały wskaźnik musi zmieścić się w dziurze, aby cały statek, którym się poruszamy, mógł pokonać przeszkodę.

Początkowa prędkość z jaką porusza się nasz statek wynosi 100. W ustawieniach można zwiększyć trudność zabawy, lecz moim zdaniem nie jest to konieczne – po kilkunastu sekundach spędzonych w tunelu, szybkość zaczyna się zwiększać. Jak już wspomniałam, naszym najważniejszym narzędziem jest laser. Przytrzymujemy palec na ekranie, aby móc sprawnie posługiwać się białym laserem.

Zasada jest prosta: jeżeli wycelujecie w otwór, uda Wam się przelecieć przez krąg. Jeżeli nie, kończycie zabawę i zaczynacie od nowa. Na początku jest dość prosto. Statek porusza się wolno, dzięki czemu mamy szansę na skierowanie wskaźnika w odpowiednie miejsce. Cyklicznie prędkość się zwiększa.

Podczas gry zbieramy złote monety. Są one zwykle ulokowane własnie w kręgach. Jeżeli do wyboru jest większa dziura, a obok niej mniejsza, z całą pewnością twórcy aplikacji – Shortbreak Studios, wstawili monetę w tym mniejszym otworze. Może się wydawać, że manewrowanie laserem w tak szybciej grze jest bardzo trudne a wręcz nieosiągalne. Musicie uwierzyć mi na słowo, że wzrok przystosowuje się do zwiększanej prędkości, a tym samym nasza reakcja staje się szybsza.

The Collider to jedna z ciekawszych gier, jakie przyszło mi testować w dniu wczorajszym. Dzięki możliwości brania udziału w międzynarodowych zawodach, gracze mogą otrzymać różnego rodzaju nagrody. Pierwsze miejsce jest premiowane 10000 złotych monet. Polecam!

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button