Szykuje się prawdziwy hit – tablet Google za 149 dolarów!

Firmy Samsung i Apple wciąż rywalizują o miano najlepszego producenta sprzętu mobilnego. Tablety i smartfony tych gigantów z branży technologicznej zazwyczaj są jednak dość drogie, przez co nie może na nie pozwolić sobie każdy fan elektroniki. Serwis AndroidAndMe.com napisał ostatnio bardzo ciekawą informację dotyczącą pierwszego w historii tabletu firmy Google. Jak czytamy na łamach zagranicznego, androidowego portalu, produkt firmy z Mountain View ma charakteryzować się dość zadowalającymi parametrami technicznymi i – co bardzo ważne – niską ceną. Pozostaje więc zadać sobie pytanie: czy na rynku tabletów pojawi się wreszcie hit przygotowany nie przez Apple ani Samsunga?

Z racji tego, że tablet Google ma kosztować zaledwie 149 dolarów, nie można spodziewać się, że będzie on posiadał  czterordzeniowy procesor czy bardzo pojemnej baterii. Mimo wszystko, o ile informacje zamieszczone na AndroidAndMe.com są prawdziwe, specyfikacja urządzenia stworzonego przez ekipę z Mountain View wydaje się wystarczająca dla większości przeciętnych użytkowników mobilnych gadżetów.

Jak podaje redakcja wspomnianej już przez nas strony internetowej, pierwszy tablet stworzony przez Google nie będzie – wbrew pierwszym nieoficjalnym informacjom – wyposażony w procesor Nvidia Tegra 3. Wszystko wskazuje więc na to, że google’owy multimedialny sprzęt pracować będzie dzięki wbudowanemu układowi Snapdragon.

Mimo że żadna z informacji nie została potwierdzona przez Google, wszystkie strony internetowe piszące o tablecie z Mountain View określają go jako Google Nexus. Czy jednak aby na pewno tak zostanie nazwany tablet, tego dokładnie nie wiemy i dowiemy się pewnie dopiero podczas oficjalnej prezentacji najmłodszego multimedialnego dziecka od firmy Larry’ego Page’a.

Na koniec wpisu warto bez wątpienia również napisać o tym, że Nexus ma mieć w sobie zainstalowanego Androida 4.0 (Ice Cream Sandwich), choć AndroidAndMe.com nie wyklucza też opcji, w której tablet miałby pracować na systemie 5.0 (póki co nieopublikowany).

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button