Śląska klawiatura dla systemu Android

Na pewno wśród naszych czytelników trafią się osoby, które mieszkają na Śląsku. Z czym się ludziom z całej polski kojarzy właśnie ten rejon? Nie, nie chodzi o zanieczyszczone powietrze, nic z tych rzeczy. Chodzi o gwarę śląską, która to często podoba się osobom z innych części Polski.

Gwara śląska charakteryzuje się też specyficznymi znakami specjalnymi, których nie spotkamy w języku polskim. Oto przed nami klawiatura, która pozwoli nam na wpisywanie wszystkich potrzebnych znaków, takich jak na przykład ô.

Przetestowaliśmy klawiaturę i okazuje się, że z powodzeniem można ją używać nawet podczas gdy nie będziemy korzystać ze specjalnych znaków.

Zabrakło niestety słownika, który mógłby przydać się podczas tworzenia słów. Pomogłoby to we wstawianiu odpowiednich znaków specjalnych w odpowiednie miejsca. Należy jednak pamiętać, że nie jest to klawiatura przeznaczona dla każdego.

Z racji specjalnych znaków długość SMS spada do 120 znaków. To samo dzieje się, gdy używamy polskich „ogonków”. Na szczęście większość telefonów poradzi sobie z nimi i nie będzie kłopotu z odbiorem i przesyłaniem do innych.

Co ciekawe, aplikacja zajmuje tylko 90KB. Niepotrzebne są także żadne uprawnienia dotyczące modyfikowania jakichkolwiek plików. Prawdopodobnie „najczystsza” i najprostsza klawiatura, jakiej kiedykolwiek używaliśmy.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button