Shadow Kings – krasnoludy i elfy kontra siły cienia

Shadow Kings to bardzo fajna gra strategiczna, która dostępna jest w języku polskim. Celem stratega jest rozbudowanie miasta, atakowanie wrogów, przejmowanie ich terytoriów, oraz bronienie się przed nieprzyjaciółmi. Rozwinięty wywiad i sojusze umożliwiają fantastyczną zabawę online.

Nasze miasto jest atakowane przez orki, gobliny i trolle. Musimy stale udoskonalać mury, by nie narazić ludności na niebezpieczeństwo. W swoich koszarach trenujemy ludzi, elfy i krasnoludy. Dbamy o to, by w każdej chwili byli gotowi do ataku i odpowiednio zaopatrzeni.

Trzeba przyznać, że autorzy (studio Goodgame) dobrze przyłożyli się do oprawy graficznej. Wszystkie obiekty posiadają grafikę 3D, dzięki czemu miło nam się na nie patrzy. Zbliżanie i oddalanie kamery to chyba już podstawa w tego typu aplikacjach.

Podczas gry musimy rozwijać nie tylko armię, ale także gospodarkę i handel. Ważne jest zbieranie podatków od ludności, zaopatrzenie się w odpowiedni herb, oraz nadanie sobie imienia. Dzięki temu zyskujemy szacunek obywateli. Żeby ludziom żyło się dobrze, należy dbać o takie rzeczy, jak na przykład miejskie dekoracje. Bez nich populacja jest przygnębiona i mniej chętna do pracy.

Gałęzie gospodarki są mocno rozwinięte. Miasto musi samo sobie dostarczać produktów. Poszerzanie granic to jeden z nieodłącznych elementów gry – im większa stanie się nasza metropolia, tym silniejszą armię utworzymy.

Jeżeli chodzi o mikropłatności, to z nimi oczywiście w grze się spotkamy. Muszę jednak przyznać, że ani przez chwilę nie pomyślałam o zakupie jakiś fantów, bo jest ich wystarczająco dużo. Fioletowe diamenty stanowiące ekskluzywną walutę są dostępne w ilości ponad 200, więc na dobry początek zdecydowanie wystarczy.

Akcja gry jest dynamiczna i ciekawa. O ile strategie zwykle kojarzyły mi się z nudą, o tyle w Shadow King będę z pewnością grywać wieczorami :) Polecam!

Pobierz w AppStore(banner poniżej), bądź w Google Play.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button