DarmoweGry na iOSiOS

RPSwipe – papier, kamień, nożyce w wersji mobilnej

RPSwipe to propozycja zarówno dla fanów gier logicznych, jak i zręcznościowych. Kojarzycie grę papier, kamień, nożyce? Co będzie, jeżeli połączymy tę znaną zabawę towarzyską z 2048 – znaną, mobilną aplikacją? Powstanie skomplikowana, lecz bardzo interesująca produkcja dająca wiele możliwości w zasięgu rozwoju umiejętności logicznego myślenia.

sca

Gra wygląda bardzo podobnie do znanego nam 2048 – zasady również są podobne – należy łączyć określone obiekty w pary, tworząc coraz to większe i silniejsze bloczki. Naszymi głównymi bohaterami są: papier, kamień i nożyce. Kamień tępi nożyce, nożyce tną papier, papier natomiast owija kamień.

Każdy z karatów ma pod symbolem cyfrę od 1 do 9. Oznacza to siłę danego symbolu. Łączymy ze sobą bloczki w tym samym kolorze i takie same pod względem symbolicznym, by zwiększyć cyfrę. By pokonać inne bloki, należy kombinować pomiędzy kolorami. To nie jest proste, lecz po kilkunastu minutach da się lubić. I to bardzo.

sac a

Tutorial jest jasny i przejrzysty, chociaż jest w większości pisemny i w języku angielskim. Początkujący powinni jednak domyślić się większości i poradzić sobie w rozgrywce.

Możemy grać samodzielnie, z komputerem, bądź z innym graczem online. Możemy również wybrać ilość ruchów – od nieskończoności do 80. Z podstaw to by było na tyle – resztę trzeba przetestować samemu 🙂

acs a

Aplikacja autorstwa  Ahmed’a Khalifa prezentuje się minimalistycznie, pikselowo i bardzo sympatycznie. Ścieżka dźwiękowa nie jest męcząca, więc można na zabawie spędzić całe godziny. Jeżeli nie macie co robić, koniecznie przetestujcie opisywaną apkę 😉

Review Overview

Pomysł
Wykonanie
Grywalność

Polecamy

Bardzo ciekawe połączenie 2048 i papier, kamień, nożyce. Zdecydowanie godne polecenia.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close