Race The Stig – ktoś tu wzorował się na Subway Surfers!

Od dawna wiadomo, że najprościej jest wzorować się na produkcjach, które odniosły wielki sukces. Jak za chwilę się dowiecie, twórcy gry Race The Stig – studio BBC Worldwide, stwierdziło, że pociągi zamieni na ciężarówki, doda kilka samochodów, monety wymieni na nakrętki i nikt nie zauważy rażącego podobieństwa do Subway Surfers.

Cóż…trzeba przyznać, że z tego ,,wzorowania” wyszła im całkiem ciekawa produkcja. Mimo tego, że nienawidzę podróbek, opisywana gra zostanie na moim urządzeniu z jednego tylko względu – jest naprawdę dobra. 

Zaczynamy zabawę od nauki sterowania. Oczywiście nie różni się ona niczym od Subway. Aby zmienić kierunek jazdy, wystarczy przeciągnąć palcem w prawo, bądź w lewo. W celu wykonania skoku, palec kierujemy w górę. Aby zrobić unik, wystarczy przeciągnąć w dół. Cała filozofia.

O ile na początku gry mamy dość mały tłok i duże pole do popisu, o tyle na dalszych kilometrach zaczyna się robić tłoczno. Wszędzie pojawiają się ciężarówki, które należy albo omijać, albo przez nie przejeżdżać na specjalnych torach. Poza wielkimi autami, spotkacie się z blokadami dróg, czy poruszającymi się pojazdami w normalnym ruchu ulicznym.

Podczas zabawy przyjdzie Wam zbierać złote nakrętki, które stanowią walutę w grze. Możecie za nie kupić power-upy do samochodu, bądź wymienić stare auto na nowe. Jeżeli nie macie wystarczającej ilości pieniędzy na ulepszenia, możecie poczekać, aż takowe pojawią się na trasie.

Jak to zwykle bywa w runnerach tego typu, mamy do wykonania pewne misje, za które otrzymujemy bonusy. Zadania mogą polegać na przejechaniu określonej ilości metrów, zebraniu nakrętek, czy po prostu uratowaniu się z wypadku, poprzez użycie specjalnego klucza.

Oprawa graficzna w grze jest bardzo dobra. Nie mam się do czego przyczepić, więc nie będę kombinować. Dźwięki są typowo wyścigowe – słyszymy odgłosy hamowania, czy dodawania gazu. Ładnie, przyjemnie i kolorowo. Polecam wszystkim, którzy lubią dobre runnery. Myślę, że nikt nie będzie żałował wyboru ;)

Item not available.

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button