Push The Squares – kwadraty, które robią miszmasz w mózgu

Ketchapp to jedno z moich ulubionych studiów wydających aplikacje mobilne. Ich dzieła w większości dostają bardzo wysokie noty ze względu na wysoki poziom grywalności i prostotę wykonania. Minimalizm zauważymy również w Push The Squares – logicznej produkcji z kwadratami w rolach głównych.

Tytuł zaopatrzony jest w 100 leveli. W każdym z nich naszym zadaniem jest takie przesuwanie kierunkowych kwadratów, by w konsekwencji ułożyć figury w miejscach z kolorystycznie odpowiadającymi gwiazdami. O ile na początku bawimy się tylko jednym bloczkiem, o tyle z czasem robi się naprawdę trudno – dochodzą inne kolory, portale zmieniające strzałki kierunkowe, oraz inne.

Gra może się wydawać monotonna, lecz wcale tak nie jest. Przy jednorazowej zabawie średnio pokonywałam 10 plansz (a weźcie pod uwagę, że często musiałam je powtarzać). Push The Squares nie jest produkcją na długie godziny, ale jestem pewna że każdy posiadacz smartfona miewa chwile, podczas których ma ochotę na 15 minut uruchomić jakąś fajną gierkę i się odstresować. Apka z tego wpisu idealnie się do tego nadaje, a dodatkowo ćwiczy logiczne myślenie.

W tytule możemy sprawdzać swoje osiągnięcia w globalnym rankingu, a także zdobywać punkty za wykonane achievementsy. Sama plansza do gry jest prosta i przypomina tę z 2048. Kiedy dysponujemy większą liczbą bloczków, musimy być bardzo czujni. Często by czerwony dostał się do czerwonego, a niebieski do niebieskiego, konieczna jest współpraca jednego klocka z drugim.

Czasem może się zdarzyć, że kompletnie pogubimy się  w grze. Wtedy możemy skorzystać ze specjalnej opcji, dzięki której na chwilę ekran robi się bardziej przejrzysty. Skipnięcie poziomu również jest możliwe, lecz opatrzone mikropłatnościami. Moim zdaniem nie na tym polega zabawa, by korzystać z podpowiedzi, lecz żeby ruszyć mózgownicą.

Grę szczerze polecam. Jest minimalistyczna, ale w swoim minimalizmie bardzo rozwinięta.

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

icon
Push The SquaresKetchappGamesBezpłatneDownload

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button