PAC-MAN Friends – odgrzewany kotlet? Ależ skąd!

Kojarzę PAC-MAN’a jeszcze z czasów dzieciństwa. Kolorowa gra na konsole zabierała mi godziny z życiorysu. Kiedy jakiś czas temu zauważyłam w sklepie AppStore PAC-MAN Friends, pierwsze co przyszło mi na myśl, że po uruchomieniu gry zobaczę kompletną profanację mojej ukochanej produkcji. Na szczęście tak się nie stało, a ja zyskałam naprawdę fantastyczną grę.

PAC-MAN Friends to oczywiście historia znanej wszystkim żółtej kulki z rozdziawionymi ustami, ulepszona o nieznane dotąd postaci – przyjaciół. Każdy z kolegów PAC-MAN’a posiada pewne zdolności, dzięki którym walka z przeszkadzajkami staje się bułką z masłem. Ok – przesadziłam – staje się dużo prostsza.

Przykładowym – i nie ukrywam – moim ulubionym bohaterem jest kumpel naszej kulki – niewidzialny, okrągły i stosunkowo mały stworek. Potrafi on przemykać przez znane wszystkim duchy bez żadnego narażenia życia.

Autorzy oferują graczom 95 leveli podzielonych kilka światów. Do odblokowania jest 8 przyjaciół. Dość ciekawą rzeczą jest możliwość wyboru jednego z aż 5 sposobów sterowania. Mnie najbardziej przypadł do gustu ten z użyciem akcelerometru – lubię, kiedy twórcy wykorzystują wszystkie możliwości urządzenia, na które dedykowana jest produkcja.

Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na machanie urządzeniem, czy dotyk, przyjdzie Wam sterować wszystkimi przyjaciółmi i samym PAC-MAN’em jednocześnie. Oznacza to mniej więcej tyle, że będziecie musieli wykorzystywać wszystkie zawijasy na planszy, by część z postaci zatrzymać uwięzionych, a resztą pokonywać trudności.

Gracz ma do dyspozycji 5 żyć. Na naładowanie jednego należy niestety poczekać aż 30 minut, więc każda porażka będzie przez nas dość mocno odczuwana. Na szczęście wisienki potrafią uratować nas z opresji – te małe owoce to sposób na wyratowanie się od śmierci. Na start dostajemy ich kilka, lecz możemy również załatwić sobie je za friko, bądź wykupić spory pakiecik.

Grywalność jest naprawdę wysoka. Spodziewałam się kompletnej marności, lecz studio Bandai Namco pozytywnie mnie zaskoczyło. Polecam – szczerze!

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button