Professional Metal Detector – wykrywacz metalu na smartfona

Wykrywacz metalu to świetna rzecz dla osób, które lubią przeszukiwać ranem plaże w poszukiwaniu zgubionych przez plażowiczów fantów. Każdy chyba kiedyś marzył o posiadaniu własnego wykrywacza. Co prawda takie zabawki nie są drastycznie drogie, lecz nie każdy jest w stanie wydać kilka stów na taki sprzęt. Z pomocą przychodzi Markus Hammer – twórca Professional Metal Detector. Pytanie klucz: czy jego aplikacja jest w stanie wykryć jakikolwiek metal? O tym dowiecie się poniżej.

Do tego typu aplikacji zawsze podchodzę z dystansem. Nie mogę do tej pory pojąć, jak małe urządzenie jak samrtfon jest w stanie być jednocześnie wykrywaczem metalu, lusterkiem, mikrofonem, pulsometrem i innym cudem techniki. Swoje testy zaczęłam od przejrzenia ustawień. Narzędzie ma dwa możliwe do wybrania ekrany – ten, który widzicie na górnym pasku, oraz klasyczny – zegarowy.

Apka teoretycznie wykrywa wartości metalu, które określane są w jednostkach mikro-tesla. Wpisując odpowiednią liczbę, możemy wskazać moment, w którym z naszego głośnika zacznie się wydobywać pisk. W standardzie dźwięk słyszymy od 70 mikro-tesli.

Po tak wnikliwej analizie zabrałam się do badania różnych sprzętów dookoła mnie. W ręce wpadł mi najpierw laptop – aplikacja zaczęła wariować, gdy zbliżyłam ekran do touchpada’a. Następnie skierowałam smartfona na scyzoryk z ewidentnie metalowymi elementami. Musiałam się porządnie namęczyć, by narzędzie znalazło metalowe części. Co prawda w końcu wykryło wzrost wartości do ponad 130, jednak musiałam uprzednio zmieniać położenie telefonu z 10 razy.

Morał jest krótki i prosty: jeżeli macie ochotę wyjść rankiem na plaże, by zebrać trochę drobniaków, postarajcie się o lepszy sprzęt. Opisywana aplikacja co prawda wykrywa metal, ale jest to raczej pic na wodę, działający ,,jak mu się zachce”.

Item not available.
Tags

Zakłady bukmacherskie

Back to top button
Close