Portalizer – wersja świetnej gry na Androida

Portalizer to port wspaniałej gry, którą jest Portal. Dość niedawno ukazała się jego druga wersja, która była jedną z najpopularniejszych produkcji roku poprzedniego – oczywiście nie na platformach mobilnych.

Czym jest ta gra? Chodzi tu głównie o rozwiązywanie zagadek logicznych, które polegają na wielu różnych rzeczach. Mamy tutaj kostki, które pozwalają nam na przemieszczanie się i uruchamianie akcji, np. otwieranie drzwi. Najważniejszą jednak rzeczą jest możliwość strzelania portalami, które są jakby drzwiami, przez które możemy przechodzić. Wybieramy jednak sobie wejście i wyjście w dowolnych miejscach na mapie.

Ważnym elementem gry jest fizyka, która to jest przydatna w momencie skoków oraz rzucania kostkami. Musimy w odpowiednich momentach wrzucać w portale kostki itd. Świetna zabawa.

Sterowanie jest strasznie proste, lecz momentami szwankuje jednoczesne obracanie się i chodzenie. Oczywiście gra jest stale aktualizowana, więc mamy nadzieję, że zostanie to dość szybko naprawione.

Portalizer wygląda dość dobrze. Grafika jest bardzo prosta, wszystko kwadratowe, lecz tak właśnie jest w sterylnym świecie, który wykreowali twórcy. Takie jest założenie. Niestety gra potrafi zwolnić w momencie spoglądania przez portale. Nie jest to raczej dziwne, bo telefon ma wtedy 2 razy więcej renderowania, niż zwykle. Czasem nawet trzykrotnie, gdy stoimy przy wyjściu i wejściu, które są obok siebie.

Mimo wszystko gra się świetnie!

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button