Polymer – łamigłówka logiczna, od której nie sposób się oderwać

Myśleliście ostatnio o tym, by pobrać na swoje urządzenie mobilne jakąś grę, która wciągnie Was na długie godziny? Jeżeli tak, to znaleźliśmy coś w sam raz. I nie jest to wcale żadna gra zręcznościowa czy wyścigowa, a z pozoru niezwykle prosta łamigłówka, od której ciężko się oderwać, gdy zacznie się w nią grać. Jak nazywa się owa produkcja? Dość oryginalnie – Polymer.

Aplikację z tego wpisu można bez wątpienia zaliczyć do grona gier, o których bardzo ciężko jest cokolwiek napisać. Zasady rozgrywki w niej wyglądają bowiem na pierwszy rzut oka dość nieskomplikowane, lecz po jakimś czasie zaczynają stawać się istnym przekleństwem dla graczy. Dlatego właśnie jeśli ktoś w Polymer nie spróbował swoich sił, a przeczyta tylko wpis o niej, raczej nie uwierzy, że ta produkcja może być wymagająca. A jest ona taka naprawdę.

Zadanie gracza w opisywanej produkcji od Whitaker Blackall polega na tworzeniu tytułowych polimerów z różnych kolorowych pól. Im większy obszarowo kształt nam wyjdzie, tym więcej punktów zdobywamy. Trudność polega jednak na tym, że aby doprowadzić jakiś kwadracik do właściwego miejsca, musimy naruszyć całą konstrukcję poziomu, co niekiedy burzy część zbudowanego przez nas do tej pory polimeru. Zdajemy sobie, rzecz jasna, sprawę, że mogliście nic z tego nie zrozumieć, dlatego właśnie postanowiliśmy na końcu wpisu zamieścić filmik, który system rozgrywki w Polymer może wyjaśnić dużo lepiej, niż kilka linijek tekstu.

Mimo że gra z tego wpisu jest aplikacją logiczną, zawiera kilka trybów rozgrywki. Dla treningu najlepiej włączyć sobie chyba One Polymer, w którym nie ma ograniczeń czasowych, a naszym zadaniem jest po prostu ułożenie jak największego polimeru. Osoby nieco bardziej doświadczone mogą natomiast spróbować swoich sił w grze na czas albo rozgrywce polegającej na rozbrajaniu tykających na planszy bomb.

Na końcu warto jeszcze wspomnieć o tym, że Polymer działa zarówno na iPhone’ach, jak i iPadach. Niestety, cena samej gry wynosi w AppStore około dwóch dolarów, co jak na grę logiczną może się dla niektórych wydawać całkiem sporą sumą.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button