Paracute – o pluszowym misiu, który skacze ze spadochronem

Pewnego, słonecznego dnia sympatyczny pluszowy miś postanawia spełnić swoje marzenie i skoczyć ze spadochronem. Wbrew pozorom, nie opisaliśmy w poprzednim zdaniu fabuły jednej z nowo wyprodukowanych bajek dla dzieci. Wprowadzić Was natomiast chcieliśmy w rozgrywkę w produkcji zatytułowanej Paracute, która tylko na pierwszy rzut oka wygląda na dziecinnie prostą.

Tak, jak wspomnieliśmy we wstępie, głównym bohaterem gry Paracute jest pluszowy miś, który skacze ze spadochronem. Jako że zabawki nie są odpowiednio wyszkolone, w opisywanej produkcji przychodzi graczowi pomóc misiaczkowi w dotarciu do celu. W końcu nikt nie chce, by niewinna maskotka wpadła na twardą skałę czy niebezpiecznego stworka, prawda?

Studio Donut Games przygotowało dla nas w swoim mobilnym produkcie blisko 40 leveli. Nie jest to imponująca liczba, biorąc pod uwagę, iż plansze są dosyć krótkie, a prawidłowe ich ukończenie nie zajmuje zbyt dużo czasu. Niemniej jednak, mając na koncie dolara, warto poświęcić go na pobranie Paracute. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na dość oryginalną rozgrywkę.

Na każdym z leveli musimy unikać wszelkiego rodzaju przeszkadzajek, których celem jest pozbawienie życia sterowanego przez nas pluszaka. Poza skałami, podczas wyprawy omijać trzeba kolczaste stworki. Aby gra nie była zbyt prosta – należy pamiętać jednocześnie o zbieraniu serduszek. Bez nich nie otrzymuje się bowiem punktów, a to dzięki nim można przejść do kolejnego etapu.

Spadochronem sterujemy w Paracute, naciskając w odpowiednich miejscach ekran naszego urządzenia. Jeżeli więc, na przykład, chcemy, by miś poszybował w prawo – dotykamy prawego końca wyświetlacza.

Oprawa graficzna wygląda przeuroczo. Nie jest jednak przesadnie przesłodzona, dzięki czemu nawet dorosłym powinna ona przypaść do gustu. Z dźwiękiem też najgorzej nie jest, aczkolwiek po jakimś czasie staje się dość irytujący, tak więc warto uzbroić się we własną muzykę.

Paracute pobrać można z AppStore za niecałego dolara. Gra działa zarówno na iPhone’ach, jak i iPadach.

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button