Olym – niech żołnierska moc będzie z Wami

Olym to nowość, która pojawiła się w AppStore czwartkowym wieczorem. Produkcja należy do łamigłówek ze względu na to, że bez logicznego myślenia pokonywanie plansz jest praktycznie niemożliwe. Należy więc wykazać się czymś więcej, niż zręcznością.

as

Jak widzicie, gra zalicza się do kategorii match-3. Jest to jednak trochę unowocześniona wersja. Górny pasek wskazuje naszych wrogów. By przejść do następnego poziomu, musimy w określonej ilości ruchów zniszczyć rywali.

By pokonać przeciwników, zbieramy jak największe połączone ze sobą bloczki. Jeżeli ich ilość będzie wystarczająca do zabicia żołnierza, automatycznie zostanie zastosowany atak. Jeżeli wartość będzie niższa, zostanie nam jeden bloczek stanowiący bonus do następnych zestawień.

eqfqe

Musimy zwracać uwagę na kolory. Każda postać mam przyporządkowany kolor i tylko taką barwą możemy zaatakować. Jeżeli uda nam się wszystkich ,,rozwalić”, awansujemy uzyskując od 1 do 3 gwiazdek. Te z kolei są potrzebne do tego, by móc przejść do następnych stref. A że stref jest wiele, gwiazdek również potrzebujemy sporo.

Za swoje osiągnięcia zyskujemy także żołnierzyków, którzy obok diamentów stanowią walutę w grze. Za żółte ludziki (żołnierzy) możemy kupić ulepszenia przed rozpoczęciem gry. Diamenty natomiast dają okazję na wznowienie zabawy po teoretycznej klęsce (za 10 diamentów dostajemy 6 ruchów).

ads

Dolny pasek to power-upy i ułatwienia. Przycisk ,,up” działa na zasadzie kasownika górnej części planszy. Możemy z niego korzystać dowolną ilość razy, pamiętając o tym, że jedno użycie zabiera nam jeden ruch.

Gra autorstwa Oink Games to sprytnie wykombinowana łamigłówka, która z zadowoli z całą pewnością wytrawne gusta. Nie wszystkim przypadnie do gustu, ale jak już przypadnie, to na stałe ;)

icon
OLYMOink Games Inc.GamesBezpłatneDownload

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button