Oficjalna aplikacja Wikipedii już dostępna w Android Markecie

Użytkownikom systemu operacyjnego Android długo przyszło czekać na oficjalną aplikację popularnej internetowej encyklopedii Wikipedia. Na szczęście w końcu się doczekali i teraz mogą już bez najmniejszych problemów  korzystać w swoim urządzeniu multimedialnym z bazy zawartej w  jednej z najczęściej odwiedzanych stron internetowych świata.

Wikipedia jest encyklopedią, którą wspólnymi siłami redagują  wszyscy internauci. Od kilku lat zalicza się ją grona najczęściej odwiedzanych stron internetowych świata, dlatego nie może dziwić fakt, że użytkownicy Androida z dużym entuzjazmem przyjęli informację o powstaniu aplikacji „Wikipedia Mobile”.

Androidowa wersja najpopularniejszej  internetowej encyklopedii oferuje swoim użytkownikom korzystanie z ponad 20 milionów haseł w – uwaga – 280 językach świata (w tym, oczywiście, także i polskim).

Jak czytamy w oficjalnej informacji zamieszczonej w Android Markecie, mobilna wersja Wikipedii umożliwia nam nie tylko pracę w trybie online, lecz także pozwala na zapisywanie wybranych artykułów, dzięki czemu możemy korzystać z aplikacji nawet wtedy, gdy nie jesteśmy podłączeni do sieci (idealna opcja dla uczniów, którzy podczas sprawdzianów, wbrew zakazom nauczyciela, lubią od czasu do czasu pomóc sobie telefonem komórkowym).

Do innych ważnych funkcji oferowanych przez Wikipedię Mobilne zaliczyć trzeba bez wątpienia opcje wyszukiwania materiałów o podobnej tematyce oraz dzielenia się znalezionymi materiałami ze znajomymi.

Androidowa wersja Wikipedii oczywiście dostępna jest w Android Markecie zupełnie za darmo. Zachęcamy więc wszystkich do pobierania i sprawdzania wszystkich funkcji oferowanych przez narzędzie stworzone przez Wikimedia Foundation.

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button