Octopuzzle – pomóż sympatycznej ośmorniczce!

Bohaterem Octopuzzli jest ośmiornica, która żyła na dnie oceanu. Wszystko było pięknie i przyjemnie do momentu, w którym przejeżdżający obok drogą kierowca nie zgubił beczki z trucizną, czy innymi odpadami. Jechał za szybko i stało się nieszczęście. Beczka rozszczelniła się i zatruła ryby, które zmutowały i stały się niebezpieczne. Znajomy ośmiornicy, który akurat wysłuchiwał jego przechwałek dał mu broń, którą jest ostra muszla. Założył mu ja na czubek głowy.

Jak sama nazwa wskazuje – jest to gra raczej logiczna. Naszym zadaniem jest eliminowanie przeciwników, którzy zostaną zabici jeśli tylko nabiją się na czubek naszej muszli. My wskazujemy tylko miejsca, w które ośmiorniczka musi dopłynąć, a robi to tylko w linii prostej. Niestety mamy określoną liczbę ruchów, której nie możemy przekroczyć. Dlatego też należy nazwać tę grę logiczną, bo jeśli nie będziemy odpowiednio sterować ośmiornicą, to nie ukończymy danego poziomu. Na samym końcu musimy także dotrzeć jeszcze do skarbu, który jest naszym celem.

W trakcie gry musimy kolekcjonować perły, które to pozwolą nam na zakup dodatkowych rzeczy, takich jak czapki, ulepszenia. Oczywiście możemy je także zakupić za pomocą mikropłatności.

Graficznie gra stoi na wysokim poziomie. Dwuwymiarowe rysunki utrzymane w komiksowej stylistyce. Podobnie wygląda sprawa dźwięku. Jest dobrze, w tle przygrywa przyjemna melodyjka, a przy pokonaniu poziomu słyszymy dźwięki, które jednoznacznie kojarzą się z dubstepem.

Gra się w to bardzo przyjemnie, czasem jednak irytujące stają się niektóre zagadki, które również należy rozwiązywać. No cóż – ale o to właśnie w grach chodzi. Nie może być zbyt łatwo.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button