NyxQuest – wciel się w starożytną boginię

Jeżeli wydaje Wam się, że życie bogów pozbawione jest wszelkich problemów, to nawet nie wiecie jak bardzo możecie się mylić. W tym wpisie chcieliśmy przedstawić Wam platformówkę NyxQuest, w której będziecie mogli przekonać się o tym, że również i córki samego Zeusa nie mogą sobie na wszystko pozwolić i prawie z każdym ich krokiem towarzyszą im różnego rodzaju niebezpieczeństwa.

Główną bohaterką platformówki od studia Chillingo jest bogini o imieniu Nyx, która uzbrojona w skrzydła zostaje zesłana na ziemię, by odnaleźć zaginionego pasjonata latania – Ikara. Oczywiście, sterowana przez nas postać swoje poszukiwania rozpoczyna od ruin w Grecji. Tam czekają już jednak na nią wysłannicy  z Hadesu, którzy nie tylko stworzyli kilkanaście pułapek, lecz także sami postanowili rozprawić się ze swoją przeciwniczką. Nasza w tym głowa, by im się to, rzecz jasna, nie udało ;).

Mimo że pisaliśmy już o skrzydłach Nyx, to nie wspomnieliśmy o istotnym szczególe, który jest z nimi związany. Otóż nasza bohaterka z Olimpu swoimi pomocami znajdującymi się na plecach może bez odpoczynku machnąć jedynie pięciokrotnie. Nie trzeba chyba już więc pisać Wam, że przemieszczanie się z platformy na platformę w NyxQuest wcale do najłatwiejszych nie należy. Szczególnie jeśli podczas latania musimy jeszcze użerać się z różnego rodzaju wrogami (którzy, nota bene, nie mają podobnych problemów ze skrzydłami, co my).

To, co przede wszystkim uraczyło nas w opisywanej przez nas grze, to bez wątpienia oprawa graficzna. Jak przystało na produkcję Chillingo, w NyxQuest wszystko zostało dopracowane niemal do perfekcji. Nie możemy więc w tym akurat przypadku narzekać ani na trójwymiar, ani też na słabe efekty dźwiękowe. A to na pewno duży plus.

Jeśli zatem macie ochotę pograć sobie w nieco niestandardową platformówkę, to z czystym sumieniem polecić Wam możemy aplikację z tego wpisu. Posiadacze iPadów mogą pobrać ją za 0,79€, tak samo jak użytkownicy iPhone’ów.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button