NotificationsOFF – wyłącz powiadomienia

notificationsoffCzasem w sklepie Google Play znajdziemy darmowe i dobre aplikacje. Niestety – z czegoś twórcy utrzymywać się muszą, a więc korzystają czasem z możliwości, które daje im system Android. Jedna z nich to powiadomienia, które znajdziemy na rozwijalnej bele.

Umieszczane tam są zazwyczaj najważniejsze informacje dotyczące systemu. Na przykład takie jak SMS-y czy otrzymane maile. Niektóre aplikacje, o których pisałem wcześniej, umieszczają tam kompletnie nieprzydatne śmieci. Wielokrotnie miałem kłopot, że nie mogłem doszukać się tego, czego potrzebowałem na belce, bo znajdowało się tam mnóstwo zbędnych ikon, które informowały często tylko o pracy danego programu. Dobrze… ale a wiem!

Po co mi więc to? Można to na szczęście wyłączyć, na co pozwala program NotificationsOff. Jest on strasznie prosty. Otrzymujemy listę wszystkich aplikacji, które mamy zainstalowane na telefonie. Odznaczając ptaszki przy kolejnych pozycjach możemy wyłączać opcję powiadomień. Nie będą więc one zaśmiecać nam paska.

Co ciekawe, program oferuje poszczególne profile, między którymi możemy się przełączać. W każdym oczywiście inne ustawienia. Na początku mamy wbudowane 3, lecz nie ma najmniejszego kłopotu z dodawaniem kolejnych, ustalonych przez siebie.

Aplikacja działa bez najmniejszego problemu i blokuje niepotrzebne powiadomienia. Uważajcie, żeby nie wyłączyć sobie potrzebnych aplikacji – na przykład SMS czy Gmail, bo to też można zrobić bez kłopotu.

Ocena 8/10 za skuteczność.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button