Navionics Boating – nawigacja dla żeglarzy

Navionics Boating  od Navionics, to aplikacja dla osób, które uprawiają sporty wodne. Nie mówię tu o pływaniu, czy nurkowaniu, lecz o żeglowaniu. Do tej pory nie spotkałam się z tego typu narzędziem, więc tym chętniej zabrałam się do testowania. Od razu pragnę zaznaczyć, że nie mam doświadczenia w pływaniu na łodziach, więc moje słownictwo będzie typowo łopatologiczne :)

naw

Motto aplikacji, to ,,zaczynamy tam, gdzie kończą się drogi” – ciekawe i bardzo adekwatne do tematyki. Wykupienie abonamentu na nawigację po Morzu Bałtyckim kosztuje 25 dolarów – jest to jednak niewielka opłata za bezpieczeństwo.

Wśród danych, jakie narzędzie wskazuje, znajdą się warunki pogodowe aktualne, oraz te prognozowane na najbliższe dni, czy godziny, trasy, odległości od poszczególnych portów, wysokości fal, prędkość wiatru, markery, oraz inne (szczerze powiem – nieznane mi parametry).

W trakcie żeglowania można oglądać zdjęcia i filmy udostępnione przez innych użytkowników. Istnieje również możliwość dzielenia się swoimi przygodami za pomocą Facebooka, czy innych portali społecznościowych.

Aplikacja umożliwia wyznaczenie dokładnej trasy, jaką chcemy pokonać. Dzięki danym lokalizacyjnym, zawsze będziemy wiedzieć, gdzie aktualnie się znajdujemy i co możemy spotkać na swojej ,,drodze”. Jeżeli dopadnie nas nuda, bądź będziemy chcieli zasięgnąć istotnych informacji, możemy pobrać proponowane, tematyczne magazyny żeglarskie, które z pewnością pomogą w wielu krytycznych sytuacjach.

naw2

Jeżeli za pomocą narzędzia uda nam się pokonać jakąś trasę, zostanie ona automatycznie zapisana w pamięci apki. Mapa, którą dysponujemy, jest dostosowana specjalnie do pływaków. Znajdziemy na niej wszystkie porty na całym świecie, oraz miejsca, które żeglarzom nie są obce.

Uruchomienie trasy powoduje wskazanie trzech głównych parametrów – czasu, jaki spędziliśmy na łodzi, aktualnej prędkości, oraz przepłyniętego dystansu. Oczywiście są to podstawowe dane, które możemy rozszerzyć w każdej chwili, na przykład o warunki pogodowe.

Wydaje mi się, że bezpieczeństwo na łodzi jest wyjątkowo ważne. Zamiast kupować sobie kilka zgrzewek piwa, warto zainwestować w coś, co da nam chociaż namiastkę ochrony.

icon
Navionics® BoatingGarmin Italy Technologies S.R.L.NavigationBezpłatneDownload

4 / 5. Ocen: 2

Zakłady bukmacherskie

Back to top button