MoviePuzzles – filmowe puzzle z widokiem natury

Jeżeli przepadacie za klasycznymi rozrywkami, a jednocześnie częściej siedzicie w smartfonach, niż przy stołach do gier planszowych, powinniście przyjrzeć się MoviePuzzles.

MoviePuzzles to zestaw 12 plansz do układania puzzli. Od zwykłych puzzli opisywana aplikacja różni się przede wszystkim animowanymi kawałkami układanek, które dopiero po połączeniu z innymi, tworzą jednolitą i przyjemną dla oka, całość.

Darmowa wersja aplikacji obejmuje 12 różnych zestawów puzzli, które możemy układać na 3 sposoby – w wersji 2×2, 3×3, bądź 5×5. Pierwsza opcja sprawdzi się w przypadku początkujących i młodych graczy, którzy nie do końca radzą sobie z zabawami, w których spostrzegawczość stawiana jest na pierwszym miejscu. 3×3 to świetny trening uważności, chociaż niezbyt skomplikowany. Ostatnia wariacja potrafi dać w kość, lecz wprawnemu oku nie sprawi większych problemów.

Dostępność 12 obrazków jest ograniczona tematycznie do hasła ,,natura”. Lasy, góry, jeziora, czy morze, to widoki, które występują w pierwszym, darmowym rozdziale aplikacji. Kolejne dwa (wnętrze morskie i zwierzęta) to opcje dodatkowe, które można wykupić za kilka złotych za pakiet.

Animacja puzzli to spore utrudnienie. Nigdy nie zdarza się bowiem tak, by grafika była identyczna i dopasowywane elementy się nie poruszały. W jednej chwili kawałek przedstawia drzewo, natomiast sekudnę później dalszą część filmu – np. jezioro. Plus jest taki, że jednocześnie animacjom ulegają wszystkie elementy układanki, przez co dynamiczne zmiany krajobrazów wcale nie są takie uciążliwe.

Sama plansza do układania prezentuje się minimalistycznie. Wśród opcji ułatwiających zabawę, na pierwszy plan wychodzi ikonka grafiki, po kliknięciu w którą, na ekranie pojawia się docelowy obraz.

Podczas połączenia dwóch prawidłowych elementów, z głośnika wydobywa się dźwięk. Kliknięcie w przystępny sposób utwierdza w przekonaniu, że ruch, jaki wykonaliśmy, był prawidłowy. Może się wydawać, że taka drobnostka w żaden sposób nie wpływa na zabawę, ale jest zdecydowanie odwrotnie.

Na plus należy z pewnością zapisać brak reklam. MoviePuzzles jest okrojone, jednak darmowe. Brak mikropłatności i natrętnych reklam wideo to zdecydowana zaleta, której próżno szukać w podobnych produkcjach. Jedyne czego mi brakuje, to relaksacyjnej muzyki w tle, która jeszcze mocniej wzbogaciłaby aplikację o funkcję odstresowującą :)

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button