Momento – proste narzędzie do tworzenia gifów

Momento to aplikacja umożliwiająca tworzenie gifów. To proste narzędzie sprawia, że pozornie skomplikowana czynność, okazuje się być banalnie prosta :)

Po uruchomieniu Momento, oczom użytkownika ukazuje się 5 zakładek. Pierwsza to zestawienie posiadanych w bibliotece ,,momentów”. Druga zawiera wygenerowane wspomnienia, czyli stworzone uprzednio gify. Trzecia z kolei to kreator nowych prac. Czwarta to nic innego, jak najnowsze animacje. W piątej natomiast znajdziemy ustawienia.

Pierwsze dwie zakładki nie wnoszą do aplikacji nic ciekawego. Zabawa zaczyna się dopiero wtedy, gdy zabieramy się za tworzenie. W kreatorze wykonujemy animacje, wybierając bazowy filmik z posiadanych w galerii nagrań, bądź live photo. Drugą opcją pobierania źródłowego obrazka, jest nagranie materiału ,,na żywo” i wstawienie go do aplikacji, bez pośrednictwa galerii.

Dużo ciekawych opcji zarezerwowanych jest dla posiadaczy pakietu pro. Istnieje możliwość darmowego wypróbowania 7-dniowej wersji testowej. Miesięczny koszt abonamentu wynosi 11 złotych i stanowi mniej opłacalną formę zapłaty, w porównaniu do jednorazowej płatności rocznej w wysokości 55 złotych.

Wśród funkcji Momento, znajdą się animowane efekty (latające całusy, serduszka, róże, balony, emotki, i inne), nakładki w postaci różnorodnych filtrów (sepia, czarno-biały, itp.), oraz modyfikowanie kolorów i jasności.

Darmowa wersja aplikacji pozwala na tworzenie gifów przy pomocy podstawowych narzędzi. Chcąc generować naprawdę skomplikowane obrazki, należy poświęcić kilkanaście złotych i zaopatrzyć się w pełną wersję. Zanim jednak do tego dojdzie, sensowne będzie przetestowanie 7-dniowej wersji pro za zero złotych :) Kto wie – może wydawanie pieniędzy okaże się być zbędne? ;)

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button