MegaWeather HD – bądź na bieżąco ze słońcem

Aplikacji pogodowych powstało całe mnóstwo. Ciężko jest znaleźć taką, która odpowiadałaby nam w stu procentach. W związku z tym, postanowiłam przestawić Wam MegaWeather HD – program, w którym będziecie mogli śledzić pogodę nawet na 15 dni naprzód.

Jeżeli chodzi o sprawdzalność warunków, testowałam narzędzie przez kilka dni. Można powiedzieć, że nie ma zbyt dużych rozbieżności. Oczywiście zdarza się, że ikonki nie do końca zgadzają się z tym, co widzimy za oknem. Słońce delikatnie przesłonięte chmurami, okazuje się kompletnie zachmurzonym niebem, czy odwrotnie. Parametry jednak są prawidłowe.

Aby w prawidłowy sposób korzystać z aplikacji pogodowej, musicie udostępnić programowi informacje o bieżącej lokalizacji. W opisywanym narzędziu jest opcja wyboru kilku miejsc, w których sprawdzamy warunki. Autorzy twierdzą, że dysponują długoterminową prognozą na 15 dni. Zawsze sceptycznie podchodzę do takich informacji, więc Wam również nie polecam opierania się wyłącznie na MegaWeather HD.

Wygląd apki jest bardzo ładny i przejrzysty. Nie ma dziesiątek zakładek, z których i tak się nie korzysta. W każdej chwili można wysłać prognozę znajomym za pomocą portali społecznościowych, czy maila.

W aplikacji znajdziecie zarówno temperaturę aktualną, nocną, przewidywane zachmurzenie, ilość opadów, wilgotność powietrza, ciśnienie, oraz wiele innych wskaźników, z którymi sama nie wiem co mam zrobić – po prostu się na nich nie znam.

Ciekawą rzeczą jest możliwość odtworzenia zdjęć satelitarnych. Narzędzie pobiera kilka fotek, a następnie tworzy z nich film. W ten sposób możecie śledzić fronty, jakie napływają z różnych stron. Jeżeli się na tym choć trochę znacie, będzie to świetny sposób na dodatkowe podszkolenie i zabawę w specjalistę od pogody.

Będąc za granicą, bez najmniejszych problemów możecie zmienić lokalizację i śledzić warunki pogodowe za oknem. Uzyskacie nawet dane odnośnie długości i szerokości geograficznej, co zawęża krąg pomiarów. Z moich testów wynika, że można zaufać produkcji studia DeluxeWare. Apka, która niekoniecznie została stworzona na polskie warunki, sprawdza się lepiej, niż nie jedna prognoza w telewizji.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button